Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

1000

Oie kwwcrycxgo2w
13 Stycznia
23:29 2021

Cóż, trudno się oprzeć pokusie "obejścia" własnego nieskromnego jubileuszu - tysięcznego, opublikowanego tutaj artykułu. Nasz portal "Prawa Łódź" powstał w lipcu 2018 roku, jako kontynuacja wcześniej wydawanego w latach 2016-18 miesięcznika "Głos Łodzi". 

Jak wynika choćby z mojego CV pełniłem tam i tu funkcję osoby nadzorującej działanie i piszącej najczęściej. Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim osobom współpracującym a w szczególności informatykowi, bez którego portal by nie powstał. Razem poświęcamy swój czas, każdy zgodnie ze swoimi możliwościami i chęciami, na pracę publicystyczną pro publico bono. Brak finansowych zależności od kogokolwiek, pozwala nam na prezentację poglądów zgodnych z własnymi przekonaniami. 

Główną ideą, jaką się kierujemy, to próba dotarcia także do osób o odmiennej wizji stosunków społecznych. Może ktoś powiedzieć, że to naiwność. Ja osobiście jednak wierzę, że ludzie lewicy i prawicy mogą ze sobą rozmawiać a nawet konstruktywnie dyskutować i działać. Dotychczasowe doświadczenia może nie nastrajają do optymizmu, bo najczęściej spotykam się komentarzami agresywnymi i nie-merytorycznymi. Na szczęście od czasu do czasu zdarzają się okazje, by sensownie z kimś, myślącym odmiennie, rzeczowo wymienić poglądy. 

Nawiązując do słów tragicznie zmarłego Martina Luthera Kinga "I have a dream", ja także mam marzenie. Podobnie jak słynny bojownik o emancypację ludności kolorowej chcę, by ludzie lewicy i prawicy stanęli obok siebie bez uprzedzeń, ze świadomością że wzajemne różnice nie powinny stać się przyczyną nieporozumień, tym bardziej nienawiści. 

Ludzkość to zbiór różnych osobowości, tak powinno zostać. W tej chwili podziały tworzone sztucznie przez wrogie ludziom media mają służyć i służą rozbiciu społeczeństw. Podziałów które mają nas osłabić i stworzyć bezwolną masę gotową do wtłoczenia w nowy, totalitarny system, w którym już różnic nie będzie a wszyscy będą "myśleć" według odgórnego nakazu. 

Tysiąc artykułów, to duża praca, ale przecież nie w ilości sprawa. Wkład każdego piszącego tutaj jest tak samo ważny. Wszystkim Czytelnikom i tym regularnym jak i przypadkowym, bardzo dziękujemy za poświęcony czas na zapoznanie się z naszymi przekazami. Zawsze z szacunkiem traktujemy wszystkich, niezależnie od poglądów. Tych z Was, którzy nie zgadzają się z prezentowanymi poglądami, prosimy jedynie o rzeczowe, nie emocjonalne, przedstawianie swoich stanowisk. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/money-z%C5%82ot%C3%B3wki-1000-z%C5%82otych-2535316/ 

Autor: 13smok. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz