Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

A jak aborcja - cz. I

 images michelangelo 71282 642
20 Lipca
23:59 2020

Temat aborcji to najbardziej emocjonujące zagadnienie dotyczące współczesnej ludzkości, coś co najbardziej rozpala i dzieli zwolenników oraz przeciwników tego działania. Nie popieram aborcji i nie mam zamiaru udawać, że jest inaczej. 

Trudno będzie przekonać zwolenników przerywania ciąży, że jest to zło i nie jest to akurat zamiarem autora dzisiejszego artykułu. Chciałbym raczej przedstawić sposoby rozwiązywania problemów dla osób wahających się, będących w trudnej sytuacji i gotowych wbrew swoim przekonaniom do pójścia na "łatwiznę". Pokusa rozwiązania na skróty i uniknięcia odpowiedzialności za nowo-powstające życie, pcha często młode kobiety do rozwiązania budzącego, mimo wszystko, ich opory. 

Odrzucam w tym momencie sytuacje, w których mamy do czynienia z osobami "beztroskimi", traktujących aborcję jak wizytę u dentysty, czy fryzjera. Kobiet o takich poglądach nie przekona nic i nikt, one "mają prawo do decydowania o własnym ciele" i tyle. Nie wiedzą, bądź też nie chcą wiedzieć, że człowiek rozwijający się w nich, to istota o odmiennym DNA a więc nie jest to kawałek niej. 

Najprostszym i (pozornie) najmniej kontrowersyjnym rozwiązaniem jest odpowiedzialność za swoje ciało i czyny. Osoby odpowiedzialne nie decydują się na współżycie przypadkowe z kimś nieznanym, czy niekochanym. Zresztą nawet te kobiety "wyzwolone", czyli nie znające hamulców seksualnych a następnie abortujące niechciane płody bez skrupułów, mają dostęp do powszechnej antykoncepcji, to rozwiązanie dla nich, nie budzące przy okazji kontrowersji większości społeczeństwa.

Zdarzają się jednak sytuacje trudne, gdy ciąża jest efektem gwałtu i kobieta może mieć uzasadniony powód do usunięcia płodu. Chciałbym przy tej okazji przytoczyć może nieznany większej części Polaków, że choć zaliczamy się jako naród do rasy białej, to w rzeczywistości mamy sporą domieszkę rasy żółtej. Zdziwieni skąd? Tak, to jest także pamiątka po najazdach tatarskich sprzed kilkuset lat. Gdyby wtedy obecna była możliwość usuwania potomstwa gwałcicieli ze wschodu, to byłoby nas jako Polaków znacznie mniej. 

Jestem daleki od przymuszania ofiar gwałtów do rodzenia dzieci. Zawsze jednak właściwą wydaje się metoda zbudowania spójnego systemu działań i zachęt do powstrzymania się od przerwania takiej ciąży. Spójny system, to taki którego nie da się łatwo nadużywać. Odpowiednio wysoka rekompensata, powiązana z odpowiedzialnością karną i finansową (niewątpliwego) sprawcy a ostatecznie możliwość oddania dziecka do adopcji, mogłyby ograniczyć i w tej kontrowersyjnej sytuacji sporo istnień. Dziecko - efekt gwałtu, przecież nie jest niczemu winne. 

(dokończenie jutro) 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/michelangelo-streszczenie-ch%C5%82opiec-71282/ 

Autor: PublicDomainPictures. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część II: http://prawalodz.pl/a-jak-aborcja---cz-ii 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz