Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Ameryka. Żegnaj demokracjo, witaj tyranio? - cz. II

Oie k3cvnh8wpw4m
10 Listopada
17:24 2021

Oczywiście elity demokratów zadarli z rodzicami, nawet z własnej partii, ale powodów odwrócenia się wyborców od demokratycznych liderów jest dużo więcej. Przede wszystkim pogarszająca się ekonomia, brutalne wyrzucanie z pracy tych, którzy nie chcą przyjąć szczepionek (mandat szczepień w firmach zatrudniających co najmniej 100 osób). Najgorsza od “zawsze” sytuacja na granicy, przez którą w tym roku przejdzie ponad 2.000.000 nachodźców z całego świata! Fatalna ucieczka z Afganistanu z porzuceniem własnych obywateli i Afganów z amerykańskimi kartami pobytu, z porzuceniem wartego $85 mld najnowocześniejszego sprzętu wojskowego. Sfingowanie prawicowego “powstania” z 6 I tego roku i liczne prześladowania patriotycznie myślących Amerykanów, odbieranie im konstytucyjnego prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów. Masowa cenzura w miejscu pracy, na społecznościowych platformach i bezwstydne wykorzystywanie mainstreamowych mediów do brunatnego ataku na wszystko co nie czerwone i zielone.


Grupa gubernatorów z republikańskich stanów zapowiedziała pozew sądowy przeciwko dekretowi Bidena nakazujący mandatowe szczepienia w ich stanach. Tymczasem federalny sąd apelacyjny oświadczył, że administracja Bidena musi czasowo wstrzymać wdrażanie swojego zarządzenia wymuszającego mandatowe szczepienia w prywatnych firmach. Przyjmuje się, że 70% Amerykanów jest już podwójnie zaszczepionych, a 80% zaszczepiono co najmniej jedną szczepionką.


Można odnieść wrażenie, że administracja Bidena destabilizując gospodarkę rozmaitymi obostrzeniami, forsując nowe niebotyczne zadłużenie budżetu państwa, porzucając wypracowaną przez Trumpa energetyczną samowystarczalność, chce doprowadzić do gospodarczego załamania, bądź poważnego osłabienia Ameryki. Demokraci w Kongresie kilka dni temu zdołali przepchnąć ustawę budżetową w wysokości $1,2 bln ($1,2 tryl. in US). Ustawa zakłada wydanie tej ogromnej sumy na odbudowę i budowę infrastruktury (drogi, mosty, energetyka, transport, internet), wydatki na zmiany klimatyczne i programy społeczne mające poprawić notowania Partii Demokratycznej.


Trudno powiedzieć co przyniosą przyszłoroczne wybory, czy kompletny upadek, katastrofę Demokratów i dużą przewagę w Kongresie i Senacie dla Republikanów, ale jeśli obecny trend się utrzyma tak może się stać. Aż 71% Amerykanów uważa, że sprawy w USA idą w złym kierunku, a 56% wyborców sądzi, że ostatnie wybory prezydenckie były oszukane, trzeba dodać, że podobnie myśli aż 47% czarnych wyborców (w/g firmy Rasmussen).


W stanie Teksas poparcie dla Bidena wśród Latynosów spadło do 35%, zaś negatywnie ocenia go 54%. W całym kraju w samym tylko październiku poparcie dla Bidena spadło do 38%, a 59% ocenia go negatywnie (CRP).

A jak swoje wyborcze kłopoty interpretują Demokraci? Wyborców oskarżają o… rasizm i tani populizm. Byle tak dalej! Już wkurzyli rodziców i zwykłych Amerykanów, którzy płacą nieomal dwa razy tyle za benzynę, w sklepach pojawiają się puste półki nierozładowane kontenery z Chin czekają na wodzie. Rośnie inflacja i ceny gazu, zbliża się zima. Rośnie rozczarowanie lewacką administracją Bidena jej nieudolnością na każdym polu.

Minister Energii, Jennifer Granholm zapytana przez dziennikarza Bloomberga co może zrobić żeby obniżyć ceny benzyny wybuchła histerycznym śmiechem i odpowiedziała, że NIC…. Według niej ceny ropy są kontrolowane przez OPEC i Rosję.

Już niedługo śnieg przysypie zielone plany banksterskich globalistów, ale cierpieć jak zawsze będą najbiedniejsi. To co na zimę mogą zaoferować demokraci Bidena to maseczki, czyli nowoczesny klimatyczny hijab, czy raczej niqab, a oni sami poszybują odrzutowcami na kolejny wypad, aby porozmawiać o klimatycznych zmianach na Matce Ziemi. Ciekawe kiedy wezmą się za Słońce, od którego wiele zależy, no ale tu już wchodzimy w tematy naprawdę gorące... 

KONIEC 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Biden_Obama.jpg 

Autor: Daniel Schwen, https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Dschwen 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

Część I: http://prawalodz.pl/ameryka-zegnaj-demokracjo-witaj-tyranio---cz-i 

O Autorze

Jacek matysiak 300x300

Jacek Matysiak

Jacek K. Matysiak – z wykształcenia i zamiłowania – historyk. W stanie wojennym był internowany w Łowiczu a następnie w Kwidzynie. W Polsce wydawał opozycyjne, studenckie pismo „Nowsze drogi” a Kalifornii „Wiadomości”. Mieszka w USA, w Kalifornii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz