Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Archiwum Andrzeja - cz. XXXIV - Talk Talk - The Party's Over (1982)

Prawa lodz talk talk2
4 Marca
11:41 2019

Talk Talk - The Party's Over
1982 EMI Records

1 Talk Talk
2 It's So Serious
3 Today
4 The Party's Over
5 Hate
6 Have You Heard The News?
7 Mirror Man
8 Another Word
9 Candy

"The Party's Over" to debiutancka płyta Talk Talk. Zespół został wypromowany w Polsce głównie dzięki radiowym audycjom Romantycy Muzyki Rockowej Tomasza Beksińskiego. W latach 80. nie było w Polsce normalnego rynku muzycznego, a prezenterzy grali to, co sami lubili i co zostało zaakceptowane przez Cenzurę. Paradoksalnie, swoboda w wyborze muzyki była większa niż dzisiaj. W wolnej Polsce bez Cenzury w największych stacjach playlisty dyktują wielkie koncerny muzyczne oraz programy sprawdzające popularność poszczególnych nagrań i są bardziej zaborcze w ustalaniu priorytetów niż pracownicy Urzędu Cenzury.


Płyta "The Party's Over" nie jest jeszcze tym, czym stało się Talk Talk na płycie "The Colour of Spring". To jest zaledwie (lub aż) zbiór przebojowych piosenek mocno nasączonych syntezatorowym sosem. Znajdziemy tutaj dwa pierwsze hity zespołu - "Talk Talk" i "Today" - o zgrabnych melodiach i chwytliwych refrenach. Słucha się tego miło i sympatycznie, choć muzyka troszkę trąci myszką. Nie da się ukryć, że minęło prawie 40 lat od wydania albumu. Od początku jednak rozedrgany i rozmarzony wokal Marka Hollisa wyróżniał Talk Talk na tle innych przedstawicieli new romantic. "The Party's Over" jest bardzo zgrabną płytą, ale słychać, że to dopiero wstęp do czegoś więcej.

[7/10]

O Autorze

Andrzej korasiewicz 300x300

Andrzej Korasiewicz

Andrzej Korasiewicz (1973) - samorządowiec, współredagował stronę lodz.pl, pisał m.in. do "Najwyższego Czasu!", "Tygodnika Solidarność".

Komentarze (0)

Napisz komentarz