Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Awans w żenującym stylu

Soccer field 3683103 640
25 Lipca
21:23 2020

Chciałoby się coś pozytywnego powiedzieć o grze Widzewa, ale tego chyba potrafiłby dokonać jakiś totalny fanatyk, na dodatek oglądający mecz tyłem. Są tacy, ale chyba nie warto tego tematu rozwijać. 

Jakimś cudownym i niezrozumiałym splotem okoliczności łodzianie uzyskali bezpośredni awans. Coś przed czym ostrzegałem nie tak dawno, jak ostrożność przed doliczaniem trzech punktów w meczu ze Zniczem, nie okazało się bezpodstawne. 

Zwycięstwo w Pruszkowie 6:0 wydawało się dostatecznym powodem do optymizmu, ale po uwzględnieniu fatalnej postawy RTS-u w ostatnich tygodniach, już wyniku rewanżu w Łodzi takim oczywistym nie czyniło. 

Tak się niestety i stało. Widzew po marnej i nieskutecznej grze doznał porażki. Bramkę dla gości zdobył w pierwszej połowie Patryk Czarnowski (27 minuta). Szkoda właściwie męczyć siebie i czytelników szczegółami, wystarczy tylko dodać, że pomimo wszystko jeszcze gorzej kończyli sezon piłkarze GKS-u Katowice. Dzięki temu, że wykazali jeszcze bardziej fatalną postawę, to właśnie Widzew Łódź, po 6 latach powraca na drugi poziom rozgrywkowy. 

Jedno jest pewne, przy takiej grze będą bronić się przed spadkiem. Trudno nie założyć, że raczej nie będzie to obrona skuteczna. Żal tylko wiernych kibiców RTS-u. Zasługują oni swoją wiernością na godniejszą postawę swojej ukochanej drużyny. Piłkarze, wstydźcie się! 

Widzew Łódź - Znicz Pruszków 0:1 (0:1) 

0:1 - Patryk Czarnowski 27'


Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Mateusz Możdżeń (52' Rafał Wolsztyński), Bartłomiej Poczobut (64' Marcel Gąsior) - Henrik Ojamaa (70' Daniel Mąka), Adam Radwański, Konrad Gutowski (75' Robert Prochownik) - Marcin Robak 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/illustrations/boisko-do-pi%C5%82ki-no%C5%BCnej-3683103/ 

Autor: Annalise Batista (AnnaliseArt). 

Pixabay License. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz