Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Brzydka Łódź wcale nie jest brzydka

2019.02.22
22 Lutego
12:30 2019

Narzekanie na brzydotę naszego miasta jest popularne wśród "łódzkich słoików", o ile takie istnieją. Jak wiadomo Łódź nie jest jakąś specjalną mekką dla młodych, prężnych i ambitnych, gdzie istnieją niewyobrażalne szanse dla realizacji ich rozbujanych ambicji. Niezależnie od intensywności napływu przyjezdnych, nie tylko w celach samorealizacji zawodowej, czyli tak zwanej kariery, opinie w swojej gremialnej części są takie same - miasto włókniarzy jest brzydkie. Tylko najbardziej zatwardziali łodzianie, tu urodzeni, traktują takie sformułowanie jak oksymoron.

Sam będąc łodzianinem z urodzenia, choć w pierwszym pokoleniu, nadal dostrzegam piękno w bezładnej zabudowie osiedli na Rudzie Pabianickiej, przypadkowej zabudowie powstałej przed dziesiątkami lat. To można tylko zobaczyć przez różowe okulary subiektywizmu, uzasadnionym jedynie sentymentalnym wspomnieniem dzieciństwa. Może i dzięki temu nawet konurbacja katowicka w moich oczach też miała to "coś"? Zauroczony brzydotą, czy subiektywnym pięknem, jak zwał, tak zwał, z wielką przyjemnością dowiedziałem się, że oto gwiazdor światowego rocka, ex-członek Guns'n'Roses Slash, nagrał teledysk, w którym pojawiają się łódzkie akcenty.

12. lutego odbył się koncert w "Atlas Arenie" a migawki z tego występu posłużyły do stworzenia teledysku do utworu "Call of the Wild". Choć pojawia się tu tylko parę sekund z widokami zewnętrznymi, a właściwie tylko budynku, w którym grali, było nie było, to jednak nasze miasto. Można by więc, może lekko naginając rzeczywistość stwierdzić - a jednak Łódź się może podobać! Wszystkim malkontentom, czytaj nierodowitym nie-łódzkim nie-patriotom, na pocieszenie wypada polecić inny, powstały w latach osiemdziesiątych teledysk "Lucciola" zespołu Maanam. No tam to już było bardzo brzydko.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/en/boat-manufaktura-the-shopping-center-3432536/ 

Autor: PrzemekBe. 

Pixabay License. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz