Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Ciekawostki z ostatnich dni

Social networking 2187996 640  1
23 Stycznia
23:59 2020

Są takie dni w których dowiadujemy się rzeczy o których "filozofom się nie śniło". Najpierw pełne zaskoczenie, oto nawiedziła nas apostołka ekologistów, błogosławiona Greta. Ta przyszła święta nowo-tworzonego wyznania najpierw zrobiła nieskuteczne podejście do jednych wrót piekieł, które jak wszyscy zwolennicy Zielonej Ziemi doskonale wiedzą znajdują się w Bełchatowie. Miejscowe cerbery nie dopuściły jej w miejsce, które swoim blaskiem i czystością mogła uświęcić. Co się nie udało w jednym miejscu przeklętym, powiodło się w kopalni Makoszowy. Tam to miejscowi aktywiści związkowi postanowili ogrzać się żarem niestrudzonej bojowniczki ("How dare You!") i przy okazji zaistnieć w mediach. Jak powszechnie wiadomo, nie ma nic cenniejszego dla anonimowych działaczy jak pozbycie się maski anonimowości. Sposób nie jest ważny, liczy się tylko efekt. Powiedzenie "Nieważne co mówią, ważne żeby mówili", ciągle nie traci na aktualności. Zapewne pielgrzymka jedynej słusznej sprawy przedstawi w świecie wizytę w Polsce, w poprawny sposób.

Niemniej aktywną osobą jest obecny marszałek Senatu, pan Grodzki, jak może najlepiej uświadamia wszystkim wokół swoją pozycję numer trzy w państwie. Ostatnio spotykał się z przewodniczącą amerykańskiej Izby Reprezentantów, nawet więcej niż raz. Niewątpliwie ważną była wizyta kongresmenki w byłym niemieckim obozie Auschwitz, który odwiedziła w towarzystwie nie tylko wspomnianego wcześniej senatora Grodzkiego, ale także marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Amerykańska polityk (polityczka?) odwzajemniła gościnność z iście imperialną wrażliwością. Wypowiedziała wiekopomne słowa, że obóz Auschwitz był miejscem kaźni: Żydów, co nie do końca jest prawdą, bo byli mordowani w Brzezince (Birkenau), Romów (Cygan brzmi niepoprawnie), osób LGBT (tego nawet oprawcy nie wiedzieli). W swoim, zapewne nieprzypadkowym, roztargnieniu zapomniała o Polakach, przynajmniej innego wyznania, niż mojżeszowe. Obserwując poczynania znamienitych polityków USA, trudno nie odnieść wrażenia, że wyglądają na zagubionych, przynajmniej w swojej wiedzy o Polsce.

Wyżej wspomniane zdarzenia jednak są zupełnie niczym w stosunku do absolutnej medialnej bomby. Mateusz Morawiecki jest kuzynem Susan Wojcicki, której nazwisko absolutnie anonimowe nie jest. Kto jednak uchował się w jakimś wyizolowanym miejscu i nie używa You Tube'a, to podpowiem, to szefowa tego portalu. Ostatnio ta organizacja zasłynęła wzmożonymi akcjami walki z treściami zwanymi przez nich niepoprawnymi. Blokowanie kont okazało się za mało dotkliwe, to sięgnięto po wstrzymywanie wypłat, jakie należały się prowadzącym kanały o treściach narodowo-patriotycznych. Być może premier Morawiecki szepnął jakieś słowo w obronie szykanowanych, bo jak wiadomo Prawo i Sprawiedliwość często odwołuje się do tradycji narodowych. Oby tylko kuzynka z Ameryki nie okazała się zbytnio asertywna. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/illustrations/social-networking-marketing-business-2187996/ 

Autor: Shahid Abdullah (472301). 

Pixabay License. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz