Ciężki bój na Piłsudskiego

2020.06.21
21 Czerwca
23:59 2020

Po raz pierwszy od trzech miesięcy widzewscy kibice mogli obejrzeć bezpośrednio z trybun mecz swoich ulubieńców. Wstęp było ograniczony limitem, dlatego było ich tylko 4410, co i tak jak na warunki drugoligowe jest imponującą ilością.

Teoretycznie wynik był przesądzony, ale zawsze w sytuacji, gdy przeciwnikiem są rezerwy drużyny z czołówki Ekstraklasy nie można wykluczać niespodzianki i to się właśnie potwierdziło w dzisiejszym meczu.

Początek pojedynku okazał się niepomyślny dla łodzian. Po kontrowersyjnym rzucie karnym w 10 minucie lechici objęli prowadzenie. Kolejne ataki Widzewa były nieskuteczne a na dodatek dwadzieścia minut później skuteczny egzekutor karnego, Paweł Tomczyk ponownie zapisał się na liście strzelców. Stan meczu - 0:2, nie tego oczekiwali wierni kibice gospodarzy.

Na szczęście, tuż przed przerwą, Daniel Tanżyna poprawił rezultat, co dało podstawy do optymizmu, że w drugiej części meczu będzie lepiej. I tak się rzeczywiście stało. Najpierw w 57 minucie Christopher Mandiangu wyrównał, po pięknym i zaskakującym dla bramkarza strzale. Wynik spotkania ustalił cztery minuty później, najlepszy snajper RTS, Marcin Robak. Bramka którą zdobył także mogła się podobać, bo celny strzał bez przyjęcia zawsze robi wrażenie.

Do końca meczu sporo się działo, bo rezerwy Lecha nie zamierzały pogodzić się z przegraną. Ogólnie trzeba przyznać, że pojedynek był emocjonujący a wiara widzewiaków została nagrodzona sukcesem.

Czeka nas teraz trudny wyjazd do Polkowic, do Górnika, który po wznowieniu rozgrywek idzie jak burza. Dwukrotnie wyraźnie wygrał na wyjazdach (z Pogonią w Siedlcach 3:1 i w Toruniu z Elaną 4:1). Początek meczu w niedzielę o 13:05.

Widzew Łódź - Lech II Poznań 3:2 (1:2)

0:1 - Paweł Tomczyk 10' - z karnego
0:2 - Paweł Tomczyk 30'
1:2 - Daniel Tanżyna 45+1'
2:2 - Christopher Mandiangu 57'
3:2 - Marcin Robak 61'

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Hubert Wołąkiewicz, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut - Henrik Ojamaa (53' Christopher Mandiangu), Adam Radwański (85' Sebastian Rudol), Konrad Gutowski - Marcin Robak.

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: Kordas, Tanżyna, Ojamaa, Robak (Widzew) - Szymański, Skrzypczak, T. Kaczmarek, Wojtkowiak (Lech).