Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Cisza (nie)wyborcza albo zapomnieć o wszystkim

2020.05.08
8 Maja
20:11 2020

Sprawdzalność prognoz pogody zdarzyło mi się komentować już w przeszłości, by nie powtarzać tematu powiem tylko, że są równie wiarygodne jak obietnice polityków w kampania wyborczych. W obu wypadkach nie do końca wina wynika to ze złej woli kogokolwiek, po prostu nie wszystko da się przewidzieć.

Przewidywanie pogody ma jednak jedną istotną przewagę, można jej zaufać gdy obejmuje najdalej dwa, trzy dni naprzód. Korzystając z tego doświadczenia postanowiłem dokonać małego wypadu poza miasto, bo już dziś miało być słonecznie i miło.

Wrodzona nieufność a może zwyczajnie chłodna kalkulacja kazała mi nie czekać na szczyt sobotnio-niedzielny. Pogoda mogła jednak się zmienić wbrew zapewnieniom meteorologów a im dalsza perspektywa, tym większa szansa na złe niespodzianki. Poza tym nie kocham tłumów a ich można spodziewać już jutro.

Łódź jest miastem mającym jednocześnie zaletę, centralne położenie daje możliwość "tradycyjnego" wyboru (góra, czy morze albo jeziora), ale też wadę - mało jest w pobliżu, turystycznie atrakcyjnych miejsc.

Jak się jednak dobrze poszuka, to w zasięgu mniej więcej godzinnej jazdy samochodem, można wyszukać krajobrazowe rodzynki. Najbardziej popularnym kierunkiem wypadów łodzian jest Uniejów, ja jednak wybrałem południowy wschód.

Nie była to powszechnie znana Spała, ale miejsce nieco dalsze, przydrożny parking w okolicach Teofilowa, niedużej wioski położonej w lasach nad Pilicą. Niestety znajdujący się tam bar jest nieczynny, pozostaje mieć nadzieję na jego szybkie uruchomienie, bo miło jest zjeść niezły, choć prosty posiłek na pomoście tuż nad sennie płynącą rzeką.

Mimo braku możliwości kulinarnego zaspokojenia z przyjemnością skorzystałem z grzejącego słońca i na małej plaży rozciągnąłem się na kocu, ciesząc się każdą chwilą a i zapachami, których w mieście nie uświadczysz. Co prawda pobliska droga z dość intensywnym ruchem nieco zakłócała sielankę, ale od czego jest wyobraźnia?

Zamknięcie oczu i odcięcie od codzienności odsunęło w odległe zakamarki mózgu, politykę, wybory i wszystkie inne "korono-gejtsy". Warto to zrobić, świat stanie się bardziej przyjazny a może nawet piękny? Życie bez kagańca ma wiele walorów, nie wolno nigdy o tym zapomnieć.

Zdjęcia własne.

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (3)

 1. No avatar 60x60
  Ania sob, 09 maj 2020 05:33:30 +0000

  Fajny artykuł

 2. No avatar 60x60
  Ania sob, 09 maj 2020 05:33:26 +0000

  Fajny artykuł

 3. No avatar 60x60
  Jan Szałowski pią, 08 maj 2020 20:56:38 +0000

  Na Dzikim Zachodzie tylko bandyci (i to tylko w filmach) mieli twarze zasłonięte chustami. Cóż za brak amerykańskiej wyobraźni, gdy pod ręką brakuje tragikomika z wysokiej półki, jakim bez wątpienia jest nasz wszechwiedzący minister od wirusa z kraju czajników o skośnych oczach ;)

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor nie, 10 maj 2020 22:55:22 +0000

   Gdyby złośliwie podjąć wątek można by rzec, że Polska to dziki kraj.

Napisz komentarz