Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Co nowego w komunikacji?

640px 20190402 mpk lodz bus 2019
24 Marca
00:01 2020

Ważne jest, że przeprowadza się działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, szkoda tylko nieprzemyślanych decyzji. W chwilach szczególnych, a takie właśnie mamy, należy podejmować działania uzasadnione logiką. Tłumaczenie zmian li tylko oszczędnościami wydaje się mało rozsądne.

Brak rozsądku w chwili zagrożenia, to już nie taki sobie błąd, ale raczej coś co może nieść za sobą dramatyczne skutki. Jednym z takich pomysłów było wprowadzenie ograniczeń w ilości kursów autobusów i tramwajów MPK, zastąpienie rozkładów z dni powszednich sobotnimi. Gdyby tylko brać pod uwagę rachunek ekonomiczny, to zmniejszenie częstotliwości kursów miałoby sens ze względu na znaczne zmniejszenie liczby pasażerów, ale chyba nikomu myślącemu nie zależy na tworzeniu tłoku w pojazdach. Konsekwencje tego mogą być opłakane.

Województwo łódzkie a w szczególności Łódź, to miejsce w którym stwierdzono dotychczas 111 przypadków zachorowań. Wypada mieć tylko nadzieję, że łódzcy decydenci na czele z prezydent Zdanowską wykażą rozsądek i nie będą walczyć o palmę pierwszeństwa z Warszawą w tej smutnej klasyfikacji.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20190402_MPK_Lodz_bus_2019.jpg

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Rakoon

This file is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz