Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Coraz bliżej ostateczne rozstrzygnięcia

 images football 4413343 641
28 Lipca
23:59 2020

Ostatnie dni przedziwnego sezonu piłkarskiego 2019/2020 dadzą odpowiedzi na dwa pytania, jakie zespoły dołączą do szczęśliwców i awansują do wyższych grup rozgrywkowych. 

Pierwszy raz wprowadzono w kończących się rozgrywkach zasadę wzorowaną na rozgrywkach ligi angielskiej. Drużyny I i II ligi zajmujące w końcowej tabeli miejsca 3-6, rozgrywają w tym tygodniu mecze decydujące o dołączenia do dwóch awansujących bezpośrednio. 

Gospodarzami meczów są kluby wyżej notowane, ale atut własnego boiska nie okazał się wystarczającym argumentem w II lidze. Tu zarówno GKS Katowice (3 miejsce), jak i Bytovia (4 miejsce) odpadły po pierwszej rundzie. Katowiczanie przegrali u siebie ze Stalą Rzeszów 0:2 i dowiedli tym samym, że awans był im zdecydowanie nie po drodze. Bardziej wyrównany pojedynek odbył się w Bytowie, gdzie o zwycięstwie ostatecznie zadecydowały rzuty karne. Gospodarzom brakło skuteczności i to ich przeciwnik, Resovia pomimo słabej postawy na wiosnę w regularnych rozgrywkach, prolongowali szansę na awans do I ligi. 

W piątek decydujący mecz w wyniku którego rzeszowianie będą wiedzieli, która z ich drużyn powróci do I ligi. 

W walce o Ekstraklasę pozostały Warta Poznań i Radomiak Radom. Poznaniacy wygrali w Grodzisku Wielkopolskim 1:0 z Termaliką Nieciecza a radomiacy okazali się lepsi w pojedynku z Miedzią Legnica (3:1). Ciekawe jest, czy Warta, drużyna z ogromnymi tradycjami zdoła powrócić do walki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Odpowiedź poznamy już wkrótce. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82karz-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-ulicy-4413343/ 

Autor: Khaled H. Shihab (Khaled7890). 

Pixabay License.

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz