Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Cotygodniowy przegląd sportowy - 25. VII. 21

Oie dadnjdambp05
25 Lipca
17:24 2021

Mimo nabytej, nie wrodzonej, obowiązkowości i systematyczności, do jakiej nieskromnie muszę się przyznać, nawet mnie zdarzały się czasowe poślizgi, vide trzytygodniowa przerwa w mojej serii sportowych komentarzy, na przełomie czerwca i lipca. Nie może zatem dziwić, że i organizatorom tak tradycyjnej imprezy sportowej jak olimpiada, może zdarzyć się "lekka" nieterminowość. 

Zgodnie z powyższym, właśnie w kończącym się tygodniu, rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 a że data się nie zgadza, w czym problem, przecież ten nieszczęsny wisus terrorysta z niewielką pomocą przyjaciół wywrócił świat do góry nogami. Wisus jak wiadomo to nieodpowiedzialny psotnik, sam niewiele mógłby zbroić, ale już wspomagany przez ludzi wysoko postawionych i podobno statecznych, może już zdecydowanie więcej. I właśnie dzięki nim doszło także do historycznej sytuacji w której "cofnęliśmy" się w czasie, nie dużo, ale zawsze to jeden rok. Dla kronikarskiego spokoju warto tu wspomnieć o niedawno zakończonym turnieju Euro 2020. Nie trwał on oczywiście rok, ale i tu imprezę przesunięto z analogicznych przyczyn. 

Jako człowiek mający już na karku trochę latek, sięgam pamięcią do pierwszej śledzonej świadomie olimpiady w 1964 roku, która także miała miejsce w stolicy Japonii. Była to zresztą pierwsza w historii impreza z tego cyklu na terenie kontynentu azjatyckiego. Potem jeszcze dwukrotnie Azja gościła olimpijczyków, w Seulu (1988) i Pekinie (2008), pomijam tu imprezy zimowe. Tokio dołączyło do ekskluzywnego grona miast-gospodarzy, którzy organizują igrzyska po raz drugi. 

Swoją, łagodnie mówiąc, niechęć do maseczkowego szaleństwa wyrażałem już tyle razy, że od dłuższego czasu przestałem to komentować, mocno już zmęczony tematem. Tym bardziej, że "głos wołającego na puszczy" zwykle nie dociera do słuchaczy a takie odnosiłem wrażenie sądząc po małych albo wręcz żadnych reakcjach czytelników. W kontekście ceremonii otwarcia, trudno jednak do tematu nie wrócić, bo widok zamaskowanych sportowców, jak dla mnie, był groteskowy. Zaobserwowane komentarze dudniących dudami propagandy mediów głównego (napiszę przez uprzejmość) nurtu, komentujące znakomitą prezencję polskiej reprezentacji, były dla mnie jak splunięcie w (niezamaskowaną) twarz. 

Początkowe dni za nami, jak na razie bez medali, bo okazji do ich zdobycia było do tej pory niewiele. Dotychczasowym, jedynym naszym "osiągnięciem" a raczej naszych oficjeli, było niedopatrzenie przy zgłoszeniu sześciu pływaków do olimpiady. Tym samym kilku sportowcom czyjaś nieudolność zamknęła okazję do udziału w wymarzonych igrzyskach. Pewnie jak zawsze sprawę, ktoś sprytny, umiejętnie zamiecie pod dywanik i znowu... "Polacy nic się nie stało". 

Grafika pobrana z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2020_Summer_Olympics_text_logo.svg 

Autor: Asao Tokolo. 

Public Domain. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz