Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

COVID-19 albo codzienna porcja skrajności

Oie 2dpev3wvruv1
6 Września
21:12 2020

Media tak zwanego głównego nurtu, przez niektórych nazywane niezbyt elegancko mediami głównego ścieku, niezależnie od orientacji pro-, czy antyrządowej w jednej sprawie są dziwnie zgodne - szerzenie paniki epidemicznej. 

Od prawie pół roku niestrudzenie jesteśmy straszeni końcem świata, zwykle był to temat zastępczy, gdy "dzielnym" redaktorom brakowało innych sensacyjnych tematów, ale teraz koronawirus ratuje nieszczęsnych pismaków. Żeby jednak nie zostać zaliczonym do powyższej grupy przez jakiegoś złośliwego czytelnika, mając nadzieję że nie ma tu takich, swoje zaangażowanie w temacie tłumaczyć mogę chęcią ripostowania katastroficznych przekazów. 

Strasząca formuła odnosiła skutek w początkowym okresie. Ze wstydem przyznaję, że i ja wtedy nie byłem na tą fałszywą propagandę w pełni odporny. Krytyczny stosunek oparty o dostępne dane i rozumną "obróbkę" pozwoliły nabrać odpowiedniego dystansu do sprawy. Z biegiem czasu kolejne perfidnie manipulowane fakty zamiast straszyć zaczęły irytować, by ostatecznie wywoływać zwyczajną nudę. 

Jak dalece od rzeczywistości odbiegały "prorocze" wizje wystarczy wspomnieć wstępne szacunki o zrażeniu miliona Polaków (dobiliśmy do 70.000) albo zapowiedzi o drugim uderzeniu epidemii zaraz po wakacjach. Tymczasem pojawił się o dziwo optymistyczny wątek. Ostatnio po raz pierwszy publikowane liczby nowych zachorowań (czytaj - wyników pozytywnych testów na koronawirusa) są mniejsze od ilości wyleczonych! Co się stało? Może ktoś cichaczem sprowadził wyśmiewane szczepionki z Rosji? Oczywiście ten "rosyjski wariant" to tylko żart, ale faktem jest, że do tej pory chorych przybywało (zgonów nie biorę pod uwagę w tej sytuacji). 

Rekordowy pod tym względem okazał się dzień bieżący. Zachorowało 437 osób, wyleczono 1919! 

Kto by jednak chciał wpaść w nadmierny optymizm temu wiadro lodowatej wody wylewa jakiś dyżurny "strasznik" ogłaszający bez chwili zawahania nową porcję złych wiadomości. Niezmordowana w praniu mózgów, dzielna redakcja Wirtualnej Polski wyszukała sensacyjną informację opartą o prognozy amerykańskich specjalistów, którzy stwierdzili że druga fala epidemii uderzy w grudniu. Nie wyszło z wrześniem, to zawsze "koniec świata" można nieco przesunąć a wizje są zaiste przerażające. Instytut IHME przedstawił pierwszą na świecie prognozę dotyczącą liczby zgonów na COVID-19. Dla naszego nieszczęśliwego kraju przewidzieli pulę tysiąca zgonów dziennie!! 

To robi wrażenie. Nie zdziwiłbym się gdyby jednym ze sponsorów wyżej wymienionego instytutu był jakiś producent kostiumów kosmicznych podbijanych futerkiem z królika. Ich sprzedaż w sezonie zimowym 2020/2021 mogłaby być hitem. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/ochrony-dr%C3%B3g-oddechowych-4991354/ 

Autor: Capri23auto. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz