Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

CPS 20: Tydzień obfitujący w wydarzenia

Sailboats 3729599 1280  1
8 Sierpnia
20:16 2021

Kolejny tydzień wakacji za nami, choć dla autora akurat dziś zaczął się kilkudniowy okres wypoczynku, to nie na tyle, by zabrakło cotygodniowego felietonu sportowego. Tym bardziej, że działo się tak wiele, trudno byłoby pominąć milczeniem wydarzenia, jakie miały miejsce w kończącym się właśnie tygodniu. 

Żeby nie rozdrabniać się nadmiernie, skomentuję trzy główne wątki, które zresztą na łamach Prawej Łodzi eksponowane są systematycznie, czyli olimpiada, skoki narciarskie i rozgrywki I ligi w piłce nożnej. Te ostatnie, z wiadomych względów, skupione na "łódzkim wątku". 

A więc po kolei. Dziś, we wczesnych godzinach popołudniowych zakończyły się igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Przed imprezą mass media pompowały balonik obietnicą rekordów w osiągnięciach medalowych. Mieliśmy zdobyć ponad 20 medali, no i nie udało się. Przez pierwszy tydzień katastrofa wisiała w powietrzu, nasi sportowcy wykonali zaledwie 10% planu. Na szczęście drugi tydzień dał polskim kibicom znacznie więcej pozytywnych emocji i dorobek medalowy osiągnął poziom przyzwoicie akceptowalny, czyli 14. W tym cztery złote i po 5 srebrnych i brązowych. 

Złoto przywiozą do kraju: sztafeta mieszana 4x400 metrów (lekkoatletyka), Anita Włodarczyk (młot kobiet), Wojciech Nowicki (młot mężczyzn) i zupełnie sensacyjnie w chodzie męskim na 50 kilometrów, Dawid Tomala. Ten ostatni, to niebywały talent a jego sukces był jak piorun z jasnego nieba. Zawodnik, który jeszcze rok temu pracował fizycznie, ale nie na treningu, potrafił dokonać rzeczy niebywałej. 

Jak widać wszystkie złota wywalczyli dla Polski jedynie lekkoatleci. Do tego jeszcze dołożyli 5 medali, zdobywając łącznie 9 krążków. Właściwie jeszcze tylko reprezentanci sportów wodnych (wioślarstwo, kajakarstwo i żeglarstwo) nie rozczarowali a inni? Niestety wypadli kiepsko. Szczególnie rozczarowujący był rezultat faworyzowanej kadry siatkarzy. Pewniacy do złota nie przebrnęli przez ćwierćfinał, przegrywając z przyszłymi złotymi medalistami - Francją. 

Za trzy lata kolejne igrzyska. Czy na pewno? Trzeba by zapytać organizatorów igrzysk spod znaku C-19... 

W Letnim Grand Prix rozegrano kolejne zawody. Polacy zaprezentowali się nieźle. Najlepszy rezultat osiągnął Jakub Wolny, zajmując piąte miejsce. Nasi najlepsi nie wystąpili (Stoch, Kubacki, Żyła). Cieszy przebudzenie Macieja Kota, który także zdołał zmieścić się w pierwszej dziesiątce zawodów. Powrót na skocznie w cyklu na początku września. 

Optymistyczne zdanie z poprzedniego felietonu znalazło potwierdzenie w realiach pierwszoligowych. Oba nasze kluby wygrały, choć ŁKS-owi nie poszło to spacerkiem a częstochowski beniaminek, Skra trochę kłopotów sprawił faworytowi. Ostatecznie ŁKS wygrał w stosunku 3:2. 

A Widzew idzie jak burza! Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Po zwycięstwie w Sosnowcu 2:1 nad miejscowym Zagłębiem, łodzianie znajdują się na czele tabeli I ligi ex aequo z legnicką Miedzią. 

Za tydzień ŁKS jedzie do Niepołomic na mecz z Puszczą a Widzew będzie gościł Chrobrego Głogów. Nie będą to tym razem łatwe mecze. Szczególnie Widzew będzie musiał wykazać się dobrym przygotowaniem, bo ich przeciwnik w dwóch dotychczasowych meczach (oba na wyjeździe) zdobył komplet punktów. Miejmy jednak nadzieję, że i tym razem nie rozczarujemy się wynikami i grą łódzkich klubów. W końcu czekamy na nich za rok w Ekstraklasie! 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/splendor-regaty-jezioro-bode%c5%84skie-3729599/ 

Autor: Lars Nissen. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz