Oie lqmkxkxxcmei  1
12 Września
19:44 2021

Jedną z gorszych cech ludzkiej natury, jest samookłamywanie się. Dlatego, walcząc z tą cechą przyznam, że lubię ponarzekać. Jest to swego rodzaju motor napędowy do pisania felietonów, w których wytykanie różnych przypadłości staje się pretekstem do pracy pisarskiej. Z drugiej strony, może jednak źródłem wszystkiego, jest instynkt samozachowawczy? Bo, gdybyśmy nie patrzyli w "różowych okularach" na swoje czyny a nawet całe życie, to rosnący ostatnio i tak procent samobójstw byłby zdecydowanie wyższy? By zrównoważyć te sprzeczności, warto poszukać tzw. złotego środka a więc dziś będzie optymistycznie.

O ile codzienność kształtowana nam przez mass media powodów do radości nie daje, warto się skupić na tym co z dala od piorących nam mózgi przekazów. Ostatni tydzień łódzkim kibicom mógł się podobać. Pierwszym takim wydarzeniem był mecz polskiej reprezentacji z Anglią w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Tu akurat radość była ogólnopolska. Łodzianie też dodatkowo z zadowoleniem przyjęli rezultaty w rozgrywkach pierwszoligowych.

Swoich opinii na temat poprzednich, krajowych selekcjonerów nie odwołuję. Brakowało w ich działaniu jakiegokolwiek sensu a jedyną "kroplówką" był Robert Lewandowski. Taki to już pech polskiego najlepszego piłkarza, że zmarnowano mu wiele lat kariery reprezentacyjnej. W końcu przyszedł szkoleniowiec spoza polskiego podwórka, który zaczyna stopniowo udowadniać, że ma koncepcję.

Pierwsze pół roku, to ewidentne rozpoznanie bojem. Nie zawsze wszystko wychodziło, ale kto spostrzegawczy zaczął dostrzegać korzystne zmiany w grze. Że nie zawsze wychodziło? Ważne, że nie były to działania po omacku, bez głowy.

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna została wypełniona trzema meczami eliminacyjnymi do przyszłorocznych mistrzostw świata. Zwycięstwa z Albanią (4:1) i w San Marino (7:1), mimo wszystko nie nastrajały optymistycznie. Dopiero ostatni pojedynek w Warszawie z Anglią dał powody do dumy.

Remis z aktualnie mocną reprezentacją angielską (wicemistrzowie Europy) ma swoją wymowę, ale przecież nie sam wynik (patrz powyżej) stanowi lecz styl gry. Polacy w pierwszej połowie potrafili zepchnąć do defensywy Anglików. Po przerwie widać było ich zmęczenie, oddali pola walki gościom. Po świetnym strzale z dystansu Harry'ego Kane'a objęli prowadzenie przyjezdni. Nie załamało to naszych. Z wielką ambicją "odpalili rezerwy mocy" i walczyli do końca.

Końcówka meczu zdecydowanie należała do naszych piłkarzy i w doliczonym czasie po dośrodkowaniu Lewandowskiego, Sebastian Szymański doprowadził do wyrównania. Anglicy nie mieli już sił i gdyby mecz potrwał jeszcze kilka minut dłużej moglibyśmy nawet wygrać. Brawo za ambicję, wolę walki i grę, która mogła nareszcie cieszyć. To był zdecydowanie najlepszy mecz pod wodzą Paulo Sousy.

W I lidze łódzkie kluby zdobyły komplet punktów. W piątek Widzew zdecydowanie pokonał u siebie GKS Katowice 3:1, tracąc bramkę dopiero w 90 minucie. Zwycięstwo które cieszy, pozwoliło się umocnić na pozycji wicelidera. Jeszcze większą radość sprawił ŁKS, który niespodziewanie pokonał w Legnicy, wyżej notowaną w tabeli Miedź. Po dwóch bramkach Pirulo w 53 i 56 minucie, łodzianie wygrali 2:0.

Za tydzień trudne mecze. Widzew wyjeżdża do Tychów (niedziela, 12:40) a ŁKS gościć będzie Podbeskidzie (sobota, 12:40). Trzymamy kciuki za zwycięstwa łodzian.

Kolejka 8 - 11-12 września

Miedź Legnica 0-2 ŁKS Łódź