CPS 26: Miłe złego początki

Oie 37xbnd4j6err
19 Września
23:59 2021

No cóż albo trzymanie kciuków nie pomogło, albo zwyczajnie czytający poprzedni artykuł z cyklu o tym zapomnieli. Dlatego też zacytowany fragment bajki Ignacego Krasickiego idealnie nadał się do skomentowania ostatniego weekendu w wykonaniu łódzkich zespołów pierwszoligowych, choć piłkarze nie woły a starań im mimo wszystko trudno odmówić. Po prostu zaczynało się dobrze a koniec meczów już taki nie był.

ŁKS podejmował drużynę z Bielska-Białej i zgodnie z oczekiwaniami Podbeskidzie okazało się wymagającym przeciwnikiem. Niestety kolejny zawodnik z podstawowego składu odniósł kontuzję, w dwudziestej minucie nieszczęście dosięgło szczególnie ważną postać dla drużyny jakim jest Pirulo. Minutę później, jakby na pocieszenie łodzianie objęli prowadzenie po strzale Piotra Janczukowicza.

Pozytywną ocenę pierwszej połowy zakłóca słaba postawa defensywy, to spowodowało utratę bramki w 44 minucie i w efekcie remisu po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. "Bramka do szatni" zdeprymowała naszych piłkarzy i podcięła im skrzydła w drugiej połowie meczu. Ostateczny cios Podbeskidzie zadało w 69 minucie i to goście zainkasowali komplet punktów.

Więcej powodów do optymizmu dali widzewiacy. Posiadali przewagę w polu do chwili uzyskania prowadzenia. W 69 minucie Karol Danielak strzelił skutecznie do bramki przeciwnika i... wtedy zaczęło się źle dziać. Być może wynikało to z chęci dowiezienia do końcowego gwizdka korzystnego rezultatu, ale że to często bywa zgubne przekonali się w czasie doliczonym. Wtedy to Łukasz Grzeszczyk wyrównał i biorąc pod uwagę postawę gości w końcówce, było to sprawiedliwe rozwiązanie.

Utrata dwóch punktów nie pozwoliła w pełni wykorzystać potknięcia lidera (Korona - Sandecja 0:1), ale jedno oczko to zawsze coś. Widzew aktualnie traci do kielczan tylko dwa punkty.

W następnej kolejce oba nasze kluby grają u siebie, choć ŁKS nie będzie oficjalnie gospodarzem pojedynku Sandecja (niedziela, godz. 18:00). Już w piątek RTS rozegra mecz ze Skrą Częstochowa, początek także o 18:00.

Kolejka 9 - 18-19 września

Odra Opole 2-0 Stomil Olsztyn