Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Czekaj tatka latka

107827898 150278403329015 8588638835871905463 n
22 Lipca
22:27 2020

Czekaj tatka latka, aż kobyłę wilcy zjedzą. Zaletą przysłów i starych powiedzeń jest to, że ich aktualność nie ginie, może jedynie forma trącić archaicznością. Tak też jest z zacytowaną mądrością ludową, która wzięła się z obserwacji pewnych zachowań a została ujęta w zgrabnej formie. Tytuł jak ulał pasuje do historii jaką dziś chciałbym skomentować.

Dnia 20 lutego br. radny Tomasz Anielak zgłosił interpelację dotyczącą problemów licznych łódzkich rodzin, którzy mieszkają w ciężkich warunkach mieszkaniowych. Szansą na poprawę ich bytu jest skorzystanie z lokali będących w gestii Zarządu Lokali Miejskich. 

W pierwszym piśmie dotyczącą sprawy Pan Radny zwrócił się z prośbą do Prezydent Hanny Zdanowskiej o podanie listy lokali a także ilości osób chcących z nich skorzystać. Takie zestawienia mogłyby znacznie usprawnić pracę radnego w kontaktach z mieszkańcami. 

Po dwóch tygodniach (4 marca) otrzymał formalną, nie niosącą żadnej istotnej informacji, odpowiedź że z bliżej nieokreślonych powodów, musi uzbroić się w cierpliwość jeszcze przez miesiąc. Wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska zadeklarowała udzielenie odpowiedzi 3 kwietnia. 

Trzeba przyznać, że termin został dotrzymany, z tym że podana została jedynie ilość łodzian oczekujących na lokal z puli ZLM (4084 gospodarstw domowych). Brakło za to istotnej informacji, czyli wykazu lokali, w zamian za to zaproponowano mu by sam sobie poszukał w terminie dogodnym dla stron. Nie zabrakło nawiązania do stanu epidemii, co miało uzasadniać wyżej opisaną niekompletność pisma. 

Ponowienie prośby przez Tomasza Anielaka o skompletowanie danych zostało zwieńczone sukcesem już 17 czerwca (!), kiedy to otrzymał informację od pani Skrzydlewskiej, że na dzień 31 maja, lokali przeznaczonych do ponownego zasiedlenia było około 2200. 

Cóż postęp w sprawie niewątpliwy, nadal jednak brakło szczegółowego wykazu nieruchomości. W związku z powyższym następnego dnia radny Anielak złożył kolejną interpelację dotyczącą doprecyzowania i uzyskania konkretnej listy mieszkań. 

Po kolejnych dwóch tygodniach w piśmie z UMŁ mógł się dowiedzieć, że "już" 2 października jego "ciekawość" zostanie zaspokojona. Pora na małe podsumowanie, od 20 lutego do 2 października to okres podobno konieczny do otrzymania pełnej odpowiedzi na pierwszą interpelację - "tylko" SIEDEM I PÓŁ MIESIĄCA! 

Czy takie tempo można wytłumaczyć histerią koronawirusową? Przy takiej szybkości nie może dziwić już nic. Zapewne bezpodstawne mogłyby być oskarżenia o brak chęci działania "ponad podziałami", wszak Rada Miasta powinna współpracować niezależnie od politycznej orientacji jej członków. 

Zdjęcie udostępnione przez Radnego Tomasza Anielaka. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz