Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Człowiek z klatki, czyli pozorne zmiany

Oie rcuhwgsibpyy
22 Lutego
00:08 2021

Hołownia – persona pompowana od wielu miesięcy, ba wystawiona swego czasu do wyborów prezydenckich, to tylko kolejna klatka tego samego filmu. To nie jest jakiś odrębny film o zupełnie innej fabule. Ten człowiek buduje swój program wyłącznie na sondażach, które są przecież, jak przypadkowe chwilowe kompozycje ze znanej zabawki, zwanej kalejdoskopem.


Jeżeli poszatkujesz jakikolwiek film współczesny, to zobaczysz zawarte w nim różne aspekty, pozornie niekompatybilne, ale to cały czas ta sama opowieść o wspólnym tytule! Hołownia jest taką częścią wspólnej opowieści, śnionej przez pewną część społeczeństwa.

Jest co najwyżej jakimś rozdziałkiem grubszej książki o wspólnym temacie.


Zdarza się, że na jakimś terenie obserwujemy podobne zjawisko. Czasami jest to grupa osób, która czuje się wykluczona w różnorodny sposób przez aktualny system.


Gdy spojrzeć na tzw. sieradzkie, to w pewnym okresie, po 1990 roku, kwitła tam Partia X, potem ten teren głosował na Leppera, zaś teraz duże wpływy ma tam AgroUnia.


Prawda, że ciekawe. Dmuchany człowiek, z klatki przydługiego filmu, pewnego dnia pęknie, jak przesadnie nadmuchany balon. Dołączy do wielu innych, którym się wydawało, że wnoszą cokolwiek nowego do dyskursu w polskiej polityce.Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/vectors/marionetka-lalka-cz%C5%82owiek-5926178/ 

Autor: Mohamed Hassan. 
Pixabay License. 
Obraz skadrowany. 

O Autorze

Jan szałowski 300x300

Jan Szałowski

Jan Szałowski(1952) - łodzianin, absolwent UŁ, historyk, dziennikarz, podróżnik, krajoznawca, miłośnik Lwowa i ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, niezależny publicysta. Inicjator konferencji naukowych i konkursów dla młodzieży licealnej. Publikuje m.in. na łamach 'Aspektu Polskiego' i 'Polityki Polskiej' oraz na kilku portalach, autor wykładów, odczytów i prelekcji o różnorodnej tematyce, głównie w instytucjach kultury, chwilami poeta. Członek Rady Osiedla 'Chojny Dąbrowa', od roku 1991 członek Unii Polityki Realnej a także członek licznych stowarzyszeń, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz