Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Czy Ameryka przetrwa swój kryzys? - cz. III

Oie 2gur5ffosidy
1 Grudnia
09:58 2021

25-go sierpnia doszło w Kenosha do “ognistych” protestów Antify i BLM mających pomścić akcję policji odnośnie Blake’a, która sprowadzała się do podpalania okolicznych biznesów i ulicznych awantur. Na filmach widać jak protestujący roztrzaskują szyby samochodów u dilera i następnie wszystko podpalają. Jeden z aktywistów Antify (późniejszy nieboszczyk) podpalił kontener śmieci i pchał go w stronę stacji benzynowej. Słowem totalna zadyma. Policji władze miasta nakazały nie interweniować.


Teraz na scenie pojawia się ówczesny 17 latek mieszkający z matką i dwiema siostrami 25 km od Kenosha już w stanie Illinois. Chłopak skończył szkołę średnią i dostał się na uniwersytet w stanie Arizona, gdzie chciał studiować pielęgniarstwo. W Kenosha mieszkał jego ojciec, wujek i koledzy. Jeden z kolegów kupił mu długi karabinek, który zgodnie ze stanowym prawem mógł posiadać. Lewicowa prasa pisała, że Kyle popełnił przestępstwo przekraczając granicę stanową z bronią. Okazuje się, że broń pozostawała u kolegi w Kenosha. Kyle ukończył kursy udzielania pierwszej pomocy, był zaopatrzony środki pierwszej pomocy, ale najpierw pomagał zmywać napisy demonstrantów z murów lokalnej szkoły średniej. Widząc bezmyślną przemoc i zniszczenie rodzinnych biznesów zgodził się wraz z innymi stać na straży i nie dopuścić do dalszy pożarów i zniszczeń, podjął się obywatelskiej obrony samochodów dilera, które jeszcze nie spłonęły. W rezultacie wpadł w poważny wir bezprawia i śmierci z którego poturbowany ledwo uszedł z życiem.


Jednak uciekając przed tropiącą go tłuszczą powalony na ziemię i atakowany zabił w obronie własnej dwóch aktywistów Antify i postrzelił trzeciego. Jego ofiarami zostali: Joseph Rosenbaum, 36 letni wcześniej w 2002 r. skazany na gwałty na 5-ciu nieletnich chłopcach, wypuszczony kilka dni wcześniej z psychiatrycznego szpitala (trafiony 4 razy). Następna ofiara Kyle to 27 letni Anthony Huber, na filmie z drona atakujący Kyle deskorolką, znany policji z brutalności wobec własnej rodziny (trafiony raz, w serce). Trzeci napastnik Gaige Paul Grosskreutz, wycelował ze swojej nielegalnego Glock 27 w głowę powalonego na ziemię Kyle, który odstrzelił mu biceps ręki z pistoletem. Trzeba przyznać, że w procesie zeznał prawdę. Napastników ścigających Kyle było więcej, jeden z nich czarnoskóry próbował zmiażdżyć leżącemu Kyle głowę, Kyle kilkakrotnie do niego strzelił, ale nie trafił. Innym napastnikiem był zakapior o polskim nazwisku Zieminski.


Media rozpętały obrzydliwą kampanię zniesławiania “młodego rasistowskiego białego mściciela”. Jednak ława 12 przysięgłych nie dała się ogłupić i po 4-ch dniach rozważań, na podstawie materiału dowodowego orzekła, że Kyle działał wyraźnie w obronie własnej i jest niewinny. Tu i ówdzie odbyły się ograniczone zadymy i protesty, w mediach wrzało, a Kyle udzielił swojego niemal godzinnego wywiadu głośnemu Tucker Carlson z FOX News i wypadł bardzo dobrze. Na Florydzie w swojej posiadłości przyjął go były 45-y prezydent Donald J. Trump. Chłopak mimo swoich tragicznych przejść i więzienia przed procesem prezentuje się dość zrównoważonym i rozsądnym. Ktoś powiedział, że tego feralnego dnia rozpoczął dzień chłopcem, a zakończył jako mężczyzna.


Znana ze swoich odważnych wystąpień prawicowa kongresmenka ze stanu Georgia Marjorie Taylor Greene zasponsorowała uchwałę o przyznaniu Kyle Rittenhouse najwyższe odznaczenie Congressional Gold Medal . Inicjatywa Greene potrzebowała by ⅔ w obydwu izbach Kongresu, co wydaje się bez szans. Komentatorzy z prawej strony zwracają uwagę, że Kyle Rittenhouse zrobił więcej do wyhamowania lewackich zadym w Wisconsin niż cała stanowa policja.


W sumie lewica miała nadzieję na przykładne ukaranie Rittenhouse i przy okazji chciała rozprawić się z prawem do posiadania broni, a nawet prawem do samoobrony. Tym razem zwyciężył rozsądek zwykłych Amerykanów którzy zasiedli w ławach jurorów... 

KONIEC 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/miejski-b%c5%82azen-z%c5%82o-grunge-1513868/ 

Autor: Joshua_Willson. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część I: http://prawalodz.pl/czy-ameryka-przetrwa-swoj-kryzys---cz-i 

Część II: http://prawalodz.pl/czy-ameryka-przetrwa-swoj-kryzys---cz-ii 

O Autorze

Jacek matysiak 300x300

Jacek Matysiak

Jacek K. Matysiak – z wykształcenia i zamiłowania – historyk. W stanie wojennym był internowany w Łowiczu a następnie w Kwidzynie. W Polsce wydawał opozycyjne, studenckie pismo „Nowsze drogi” a Kalifornii „Wiadomości”. Mieszka w USA, w Kalifornii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz