Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dania może być przykładem

Oie y6jjv3ogxcvc
17 Listopada
23:59 2020

Bierność społeczeństwa na kolejne ustawy ograniczające wolność a nawet prowadzące do jej likwidacji, to prosta droga do "zbydlęcenia" obywateli(?). Proszę wybaczyć dosadność określenia zastosowanego w poprzednim zdaniu, ale często jedynym sposobem na przebudzenie jest wstrząs. Wyraz oddaje jednoznacznie sytuację w której obywatel, będzie pozbawiony prawa do decydowania nawet o własnym ciele. Zresztą, czy słowo "obywatel" będzie miało jeszcze jakiekolwiek uzasadnienie dla osoby zmuszanej do przyjęcia szczepionki? 

Wprowadzona cichaczem ustawa o przymusie szczepień, doskonale zamaskowana orzeczeniem Trybunału Stanu w kontrowersyjnej sprawie aborcji, sprowadza Polaków do poziomu bydła. Kogo oburzy to sformułowanie polecam zacytowany fragment: 

Dz.U.2020.1845 t.j.

 Akt obowiązujący

Wersja od: 20 października 2020 r.

Art.  36.  [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]

1.  Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

2.  O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

3.  Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.

4.  Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.

5.  Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.

6.  Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.

7.  Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.

8.  Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody. 

Mało kto wie, poza osobami skrupulatnie obserwującymi działania rządu, o wprowadzonych restrykcjach. Jakoś dziwnie to współgra z wcześniej wprowadzonym prawem, że lekarze ani inne osoby zwalczające "pandemię", nie będą ponosić konsekwencji za ewentualne nieprawidłowości w swoich działaniach. A wszystko to na "glinianych nogach" testu PCR. 

Chciałoby się tu zapytać, dlaczego media głównego nurtu w zasadzie przemilczały doświadczenie Słowacji, gdzie w dniach od 31 października do 7 listopada przeprowadzono testy antygenowe. Cała ludność naszych południowych sąsiadów liczy 5,5 miliona a pobrano 4,89 mln. próbek. W wyniku tych badań stwierdzono, że tylko 0,95% miało wynik pozytywny. To dostatecznie pogrąża test PCR, ten dał wynik dziesięciokrotnie wyższy a właśnie te wyniki były podstawą do siania paniki na całym świecie. 

Olbrzymie, zaangażowane środki przez światową finansjerę mają się zwrócić w akcji "zaszczepiania ludzkiego bydła". Szczepionki już w zasadzie "ante portas" a przymus szczepień połączony z brakiem odpowiedzialności, dają doskonałą podstawę do realizacji szwindlu jakiego nie znał świat. Siedem - osiem miliardów "klientów", chyba tylko podatek od oddychania byłby lepszy? Swoją drogą, kiedy? 

Na szczęście społeczeństwa stopniowo zaczynają się budzić z letargu i zaczynają bronić swoich obywatelskich i ludzkich praw. Duńczycy przez 9 dni protestowali przeciwko, wprowadzonemu i tam, przymusowi szczepień. Ich rząd ugiął się pod ta presją. A, czy i kiedy, Polacy pójdą ich śladem? 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/amalienborg-zamek-pa%C5%82ac-zwiedzanie-2497617/ 

Autor: Bente Jønsson (Bjonsson). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (2)

 1. images images img 20180914 145412
  Paweł Wiśniewski śro, 18 lis 2020 20:41:58 +0000

  Myślę, że aktualne działania nie dotyczą tylko Polski, to akcja o skali globalnej.

 2. No avatar 60x60
  Jan Szałowski śro, 18 lis 2020 20:09:02 +0000

  Sitwa okrągłego stołu każe nam , abyśmy byli dumni z tego, że wiosną 1989 roku - gdy oni, zakumplowana szajka, mościli sobie łoża na lata - [rzekomo] nie przelała się ani jedna kropla krwi. Z tego mieliśmy być dumni i udawać, że nie widzimy, jak oni rozkradają Polskę. To od ponad trzydziestu lat mamy grzecznie siedzieć na dupie i nie przeszkadzać im w dalszym rozkradaniu Polski na coraz to nowe sposoby i sposobiki. No, i dojechaliśmy do późnej zimy AD 2020. I oni - sitwa okrągłego stołu - postanowili nas okiełznać bez żadnych ograniczeń. To właśnie się dzieje teraz w Polsce ...

Napisz komentarz