Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dla miłośników muzyki

2020.05.31.1
31 Maja
21:51 2020

Prawa Łódź jest portalem informacyjnym działającym "pro publico bono". Piszący tu dziennikarze wykonują swoją pracę bezinteresownie a jedyną korzyścią na jaką mogą liczyć jest podzielenie się swoimi poglądami z naszymi czytelnikami. Gdy nasze artykuły spotykają się z Waszą reakcją, to już jest to cenną nagrodą za nasz trud.

Bezinteresowność? Szlachetne działanie często spotyka się z podejrzeniem o jakieś ukryte intencje a może nawet niecne cele. Jako zwolennik teorii spiskowych nie mogę brać takich myśli za złe. Zresztą cóż byłby warty świat w którym zaczęto by ścigać ludzi za myślo-zbrodnię, jak to przedstawił w swojej powieści Philip K. Dick "Raport mniejszości" a następnie doskonale zekranizował w 2002 roku Steven Spielberg.

Wolność to cenna i podstawowa cecha ludzkiej cywilizacji, zawsze gdzie i kiedy była rugowana tam następował regres. Korzystając z tego prawa postanowiłem dziś, za niewielką namową osoby mi bliskiej, swoją bezinteresowność wnieść na wyżyny, czyli zareklamować za darmo pewną aplikację, z której od niedawna korzystam.

Przyznaję na wstępie, że jestem ponadprzeciętnie uczulony na wszechobecne reklamy nachalnie i bezwzględnie piorące nasze mózgi. Telewizję szczęśliwie bojkotuję prawie w 100%, tylko Robert Lewandowski trzyma mnie jeszcze przy srebrnym ekranie, ale za kilka lat? Każda kariera się kiedyś kończy i będę znowu "wolnym człowiekiem".

Telewizja, telewizją, ale jadąc samochodem trudno nie korzystać z systemu audio. Radio także nie jest rozwiązaniem, wiadomo - reklamy. Słuchanie ulubionych utworów z pendrive'a może je szybko zohydzić, bo ile można znosić powtórki? Jest jednak rozwiązanie, jest nim Spotify!

Aplikacja do której długo się przymierzałem, czyhając na okazję, bo wiedziałem że musiała nadejść. Wiedziałem, że od czasu do czasu nowi użytkownicy tej aplikacji dostawali ekstra premię, czyli nie jeden (standardowo) miesiąc za darmo, ale coś więcej. W końcu "pajęcza" cierpliwość została nagrodzona, nowi użytkownicy dostają aż trzy miesiące gratis!

Spotify można używać w wersji podstawowej bezpłatnie, ale to nawet nie jest lizanie cukierka przez szybę, tylko wersja premium spełni oczekiwania miłośników muzyki. Może nie w 100%, ale proszę mi wierzyć, ciężko nie znaleźć tego czego się chce posłuchać. Trochę luk znalazłem w muzyce polskiej, ale posłużę się przy okazji tytułem płyty zespołu "Deep Purple" - "Nobody's Perfect" ("Nikt nie jest doskonały").

Kto do tej pory nie skorzystał, niech łapie okazję. Do końca czerwca obowiązuje aktualna promocja. Po zakończeniu gratisowego użytkowania miesięczna opłata dla jednej osoby wynosi 19,99 zł, dla dwóch - 24,99 zł a dla nawet sześciu, tylko 29,99 zł. Dla grupowych użytkowników jest ograniczenie, że wszyscy muszą mieszkać w jednym miejscu.

Darmowa reklama na darmowym portalu, może jednak dostanę coś ekstra od właścicieli?

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/illustrations/spotify-streaming-music-1360002/

Autor: Maret Hosemann (MIH83).

Pixabay License.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

  1. No avatar 60x60
    smart nie, 31 maj 2020 22:05:47 +0000

    polecam korzystam

Napisz komentarz