Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dobre wiadomości z Engelbergu

Oie uv0wwe1ffwxf
19 Grudnia
23:59 2020

Od lat, ostatni przedświąteczny weekend skoczkowie spędzają w Engelbergu. Polskim kibicom to miejsce kojarzy się bardzo dobrze, stąd oczywiste oczekiwania na wyniki, które i tym razem miały dać nam satysfakcję. 

Wczorajsze kwalifikacje przeszła pozytywnie cała szóstka polskich reprezentantów, wstęp do dzisiejszych zawodów przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Także i pierwsza seria zakończyła się w zasadzie pomyślnie, choć nie obyło się bez wpadki. Niestety Klemens Murańka nie podołał trudnym warunkom i po skoku na 115,5 metra, nie awansował do drugiej rundy, zajmując ostatecznie 34 miejsce. 

"Finałowa" piątka wypadła bardzo dobrze. Najsłabszy z nich Aleksander Zniszczoł zajął 16 miejsce a pozostali zajęli pozycje w pierwszej dziesiątce. Swoją wysoką dyspozycję z Mistrzostw Świata w Lotach potwierdził Andrzej Stękała (7). 

W drugich skokach tylko Zniszczoł obniżył loty, spadając po nieudanej próbie do trzeciej dziesiątki. Cieszy miejsce na podium Kamila Stocha (2), bo to dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Pozwala nam to wierzyć, że odnalazł w końcu właściwą formę. 

Bardzo dobrze spisali się: Piotr Żyła (5), Andrzej Stękała (7) i Dawid Kubacki (9). Oczywiście w przypadku tego ostatniego pewien niedosyt pozostaje, ale dajmy czas zawodnikowi na powrót do pełnej sprawności fizycznej. Oby przerwa świąteczna pozwoliła mu na skuteczne włączenie się do walki o czołowe miejsca Turnieju Czterech Skoczni. 

Wyniki: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3047/2021JP3047RL.pdf 

Jutro drugi konkurs. Początek zawodów o godzinie 16:00. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logo_TITLIS_Engelberg_Frame_RGB.png 

Autor: Engelberg Titlis. 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz