Oie bmfcexad0qsi
12 Września
17:46 2020

Czytelnicy podobno uwielbiają skrajności, czy jest tak w przypadku łódzkich kibiców, trudno powiedzieć. Biorąc pod uwagę jednak skrajne stosunki między kibicami Widzewa i ŁKS-u, tym drugim bez wątpienia początek rozgrywek I ligi w bieżącym sezonie wybitnie pasuje.

Sytuację Widzewa komentowałem wczoraj po kolejnym kompromitującym występie, zostawmy to zatem do środy, kiedy to odbędą się przełożone derby. Zupełnie odmienne nastroje panują wśród sympatyków ŁKS-u, bo mają ku temu zwyczajnie powody.

Efektowne wyjazdowe zwycięstwo w Opolu nie było przypadkiem, łodzianie dziś potwierdzili doskonałe przygotowanie do sezonu w meczu z olsztyńskim Stomilem. Tylko początek meczu nie przebiegał zgodnie z oczekiwaniem kompletu publiczności na stadionie przy alei Unii. Goście nastawili się na grę destrukcyjną i prowadzili ją dość skutecznie do czasu, gdy starczało im sił.

Pod koniec pierwszej połowy po skutecznych kontratakach łodzianie zdobyli dwie bramki. Najpierw w 36 minucie po odebraniu piłki pod polem karnym i dwójkowej akcji pary Samu Corral i Pirulo, ten drugi zdobył pierwszego gola.

Pięć minut później po akcji Macieja Dąbrowskiego i jego podaniu wynik podwyższył Maciej Wolski. Dwubramkowy zapas a także zwiększająca się na boisku przewaga ŁKS dobrze rokowały na dalszy przebieg meczu.

Potwierdzeniem tego był już początek drugiej połowy, kiedy to bliskim podwyższenia był Maksymilian Rozwandowicz, ale niestety strzelił w poprzeczkę. Zresztą nie była to jedyna groźna akcja zaraz po przerwie. Szczęście początkowo sprzyjało olsztyńskiemu bramkarzowi, ale każdy fuks ma swój kres. Tak się też stało w 66 minucie, gdy Samu Corral ustalił wynik meczu.

Do końca pojedynku liczyła się tylko jedna drużyna, Stomil nie miał właściwie żadnej konkretnej szansy na zdobycie honorowego gola a ŁKS i owszem. Wynik 3:0 był dosyć łagodnym wymiarem kary dla przyjezdnych. Łodzianie potwierdzili swoje aspiracje w walce o powrót do Ekstraklasy. W chwili zakończenia meczu ŁKS objął prowadzenie w tabeli, pomimo przełożonych derbów Łodzi.

W środę o 19:10 mecz prawdy. Dla Widzewa ostatnia szansa odbicia się od dna i udowodnienia, że dwie porażki niekoniecznie muszą oznaczać tragicznego położenia. Dla ŁKS trzecie zwycięstwo z kolei każe widzieć zespół, który będzie budzić respekt kolejnych przeciwników.

ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

1:0 - Pirulo 36'
2:0 - Maciej Wolski 41'
3:0 - Samu Corral 66'

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Maksymilian Rozwandowicz (64' Jakub Tosik) - Michał Trąbka, Antonio Dominguez (64' Dragoljub Srnić) - Pirulo, Adam Ratajczyk (73' Piotr Gryszkiewicz) - Samu Corral (73' Łukasz Sekulski).

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

Żółte kartki: Kovalonoks (Stomil)

1 ŁKS Łódź 2 6 7-0 2-0-0 1-0-0 1-0-0