Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dominacja Graneruda

Oie 2d3x31cacocl
7 Lutego
19:24 2021

Ostatni weekend skoczkowie spędzili w Klingenthal. Zawody w Niemczech zastąpiły planowany wcześniej wyjazd do Sapporo. Zmiana nastąpiła z wiadomych powodów. 

Nie były to zbyt udane konkursy dla naszych zawodników, choć w sobotę trzech naszych zajęło miejsca w czołówce. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, ale nawet jego rezultaty nie dają powodów do szczególnego zadowolenia. We wczorajszych skokach zajął drugie miejsce i było to jego 78 miejsce na podium. 

W niedzielę było słabiej i nasz as zdołał wywalczyć jedynie szóste miejsce, co było i tak najwyższą pozycją wśród naszych reprezentantów. Żeby nie wyjść na całkowitego malkontenta, wspomnę o doskonałej próbie Dawida Kubackiego na odległość 146 metrów (film powyżej).  Niestety, niezbyt lubiany przez polskich kibiców Granerud powrócił do wcześniejszej formy i zmierza jednoznacznie po Kryształową Kulę. 

Aktualnie Norweg wyprzedza drugiego w klasyfikacji Eisenbichlera o ponad 400 punktów. Wydaje się to przewagą już nie do odrobienia a polskim skoczkom pozostaje tylko walka o wygranie klasyfikacji drużynowej, gdzie nasza strata do prowadzących Norwegów nie jest zbyt wielka. 

Nie znaczy to jednak, że sezon się skończył. Nadal pozostaje walka o zwycięstwo zespołu a także w zbliżających się mistrzostwach świata. Póki co w następny weekend powrót do Zakopanego i choć brak kibiców na trybunach nie pokaże ducha Wielkiej Krokwi, to bądź co bądź na swoim terenie może uda się Stochowi przerwać passę Graneruda i odnieść jubileuszowe czterdzieste zwycięstwo w Pucharze Świata?  Może wreszcie uda się Andrzejowi Stękale wejść na podium? Wkrótce się to wyjaśni. 

Wyniki zawodów sobotnich: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4432 

Dzisiejsze rezultaty: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4433 

Zawody w Zakopanem transmitować będą TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Początek konkursu sobotniego o godzinie 16:00. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Halvor_Egner_Granerud_at_Klingenthal.png 

Autor: SkiDenmark. 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz