Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

"Dyskretny" marsz

We 2518594 640
12 Maja
16:46 2019

Różne są poziomy dyskrecji, jednym z najwyższych wykazały się, praktycznie zawsze skłócone, telewizje "głównego nurtu". Przemilczały taktownie i równie konsekwentnie, niezależnie od różnic światopoglądowych i sympatii politycznych, zarówno TVP, jak TVN, czy TV Republika, taki "drobiazg" jak ponad 20-tysięczna manifestacja w centrum Warszawy.

Wczoraj odbyła się zorganizowana przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości, demonstracja przeciwko roszczeniom żydowskim i amerykańskiej ustawie JUST 447. Brało w niej udział około 20 tysięcy ludzi i trwała około 3 godzin. Pomimo zaproszenia wszystkich posłów i senatorów, tylko nieliczni pojawili się, wyrażając tym samym poparcie dla obrony polskiej suwerenności. Zastanawia konsekwentna jednomyślność walczących na ostro przedstawicieli dwóch głównych politycznych przeciwników. Co jak co, ale niekorzystanie z możliwości tak istotnego uderzenia w oponenta wydaje się zagadkowe. Czyżby w tej sprawie nie różnili się wcale?

Trudno nie odnieść się do ignorowania możliwych skutków ekonomicznych a biorąc pod uwagę skalę żądań, nawet oddania Polski w obce ręce. Decydenci po obydwu stronach politycznej barykady uznali za najskuteczniejszą metodę, lekceważenie, bądź ignorowanie tematu, wychodząc z założenia, że jest to w ich interesie. Znowu pojawia się pytanie - skąd ta jednomyślność? Czyżby żądanie finansowe, nie poparte zasadami prawa nowoczesnego świata a wynoszące ponad bilion złotych, wspierane przez najpotężniejsze państwo, USA nie były warte uwagi?

Rok 2019 jest kolejnym który można nazwać wyborczym. W takim czasie zawsze walka polityczna nabiera szczególnej intensywności a tu milczenie i niezrozumiałe dla obserwatorów zawieszenie broni i to jakiej!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości dokonało wspaniałego czynu organizując demonstrację w tak istotnej sprawie. Cieszy to, że obawy o brak zainteresowania okazały się płonne. Frekwencja na poziomie dwudziestu tysięcy, może nie rzuca na kolana, ale jednak robi wrażenie. Przemówienia wygłoszone przed KPRM i ambasadą USA, być może przegapiły polskie(?) mass media, ale dyplomaci amerykańscy musieliby być skrajnie roztargnieni by pójść w ich ślady. Nie można wykluczyć, że pani Mosbacher jednak dyskretnie zza firanki swojej placówki obserwowała z zainteresowaniem to wydarzenie.

Nie sposób pominąć działań organizacyjnych Roberta Bąkiewicza i jego świetnego przemówienia. Słowa przez niego wypowiedziane były szczególnie dobrze odbierane przez manifestantów. Można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że pojawia się na politycznej arenie człowiek charyzmatyczny o potencjale zdolnym łączyć tak podzielone środowiska patriotyczne. Oczywiście organizacja wydarzenia nie jest dziełem jednej osoby a sprawny jej przebieg zawdzięcza wielu anonimowym działaczom wykonującym swoją ważną pracę z pobudek patriotycznych.

Warto odnotować obecność przemówienia takich osobistości jak: Leszek Żebrowski, Krzysztof Kawęcki (Prawica Rzeczpospolitej), Tomasz Rzymkowski (Kukiz '15), Robert Winnicki, Michał Kołodziejczak (Agro Unia), Grzegorz Braun, czy Janusz Korwin-Mikke i innych. Wypowiedzi spotkały się z żywym odzewem ze strony manifestantów. Na koniec trzeba podać deklarację Roberta Bąkiewicza, że w przypadku niezatwierdzenia ustawy przez Sejm przeciwko bezspadkowym roszczeniom, zapowiedział stworzenie Rot Marszu Niepodległości jako inicjatywy kontynuującej protest, aż do pozytywnego skutku.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/vectors/we-flag-poland-red-white-2518594/

Autor: 13smok.

Pixabay License.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz