Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dzień czwarty

2019.03.11
11 Marca
20:38 2019

Poniedziałek to czwarty dzień zmagań turnieju skandynawskiego w którym odbyły się kwalifikacje do jutrzejszych zawodów. Po raz pierwszy najlepszym nie okazał się Robert Johansson, dwa pierwsze miejsca zajęli Japończycy. Zwyciężył Kobayashi co nie byłoby niczym szczególnym w bieżącym sezonie, gdyby nie to że tym razem nie był to Ryoyu, ale jego starszy brat Junishiro. Lider Pucharu Świata tym razem został pokonany w rodzinnych zmaganiach i był drugi.

Polacy zaprezentowali się, jeżeli można tak powiedzieć, w sposób umiarkowany. Najlepszym był Kamil Stoch (131,5 m.), który zajął ex aequo 8 miejsce razem z liderem Raw Air. W drugiej dziesiątce znaleźli się Piotr Żyła (11), Dawid Kubacki (15) i Stefan Hula (17). Jakub Wolny także awansował do konkursu indywidualnego skacząc 127 metrów, zajął 24 miejsce. Niestety słabo wypadł Paweł Wąsek (111 m.) pokonując zaledwie kilku konkurentów, do awansu brakło mu 17 miejsc. Trudno oprzeć się wrażeniu, że warto byłoby dać szansę w kolejnych zawodach innemu młodemu zawodnikowi. 

W klasyfikacji turnieju nadal prowadzi Johansson, ale zbliżyli się do niego R. Kobayashi (strata 17,3 pkt.) i Kraft (-25,3 pkt.). Stoch awansował o jedną pozycję, ale jak wynika z treści raportu strata do lidera nie uległa zmianie (83,2 pkt.). Trzynasty  w  łącznej  klasyfikacji  jest   Kubacki,  szesnasty  Wolny  a  dwudziesty  Żyła.   Jutro   w   Lillehammer   konkurs   o   godzinie   17:00    i wypadałoby zakończyć tradycyjną informacją o transmisjach na zwyczajowych kanałach,   gdyby nie dobra postawa naszych dziewczyn. Kamila Karpiel ustanowiła kobiecy rekord Polski w długości skoku osiągając 121 metrów. Obie nasze reprezentantki, także Kinga Rajda, zakwalifikowały się do zawodów pań.


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz