Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dzień Świstaka

2020.01.12
12 Stycznia
23:09 2020

Sporo z nas pamięta doskonały film Harolda Ramisa z 1993 roku, gdzie w głównych rolach pojawili się Bill Murray i Andie McDowell. Była to komedia z podtekstem filozoficznym i niewielką domieszką science-fiction, bo jakże inaczej można skategoryzować motyw pętli czasowej? Główny bohater grany przez Murraya wielokrotnie przeżywał ten sam dzień a jak się to skończyło można zobaczyć choćby na kanale Cinemax, 24 i 25 stycznia. Polecam, wart obejrzenia.

Obserwując niedzielny konkurs Pucharu Świata w Predazzo, trudno się nie było oprzeć wrażeniu, że już się wcześniej go widziało. Kolejność w sobotę była następująca: 1. Geiger, 2. Kraft, 3. Kubacki, 4. Stoch. Dziś wygrał Geiger, przed Kraftem, Kubackim, Stochem... Dopiero na czwartym miejscu dołączył ex aequo Piotr Żyła. Pełna analogia do komedii "Dzień Świstaka", bo tam powtarzająca się akcja, także ulegała drobnym korektom.

Trudno powiedzieć, czy podobna historia miała już miejsce wcześniej w zawodach Pucharu Świata, tego nawet "Wujek Google" nie potrafi wyjaśnić. Jakby na te sprawy nie patrzeć, weekend w Predazzo pozostanie na długo nie tylko w pamięci polskich kibiców. Stabilizację na wysokim poziomie potwierdził raz jeszcze Dawid Kubacki, nie schodząc szósty raz z kolei z podium konkursów. Lepiej od niego jednak sprawują się jego dwaj konkurenci, Niemiec Geiger i Austriak Kraft.

Jak już od powtarzalności wyników się wyszło, to nie sposób pominąć milczeniem ustabilizowanej obniżki formy niedawnego lidera Ryoyu Kobayashiego. Japończyk zarówno w sobotę jak i dziś zajął to samo, odległe miejsce - 26. Czy to tylko brak umiejętności skakania na mniejszym obiekcie, czy też trwała zniżka dyspozycji przekonamy się za tydzień w Turnieju Titisee-Neustadt.

Pełne wyniki zawodów pod linkiem: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4240

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Karl Geiger (819 pkt.), przed Stefanem Kraftem (699 pkt.) i Ryoyu Kobayashim (654 pkt.). Dawid Kubacki umocnił się na miejscu czwartym, tracąc aktualnie do Japończyka 90 punktów. Drużynowo liderami są Austriacy, przed Norwegami i Polską.

W piątek zaczyna się mini-cykl Titisee 5. Kwalifikacje będą rozegrane tylko raz i ich wynik będzie wliczany do łącznej klasyfikacji weekendowych zmagań. Dla zwycięzcy czeka nagroda 25.000 euro. Warto więc śledzić już skoki od samego początku, bo brak kwalifikacji eliminuje zawodnika aż do niedzieli.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Groundhog_Day,_Punxsutawney,_2013-1.jpg

Źródło: https://www.flickr.com/photos/quintanomedia/8437241711/

Autor: Anthony Quintano.

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz