Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Dzisiejszy odcinek sponsoruje cyferka 4

2019.10.01.1
1 Października
18:08 2019

Czym się różni umysł zwykłego śmiertelnika od człowieka wybitnego? Odpowiedź jest bardzo prosta i wcale nie potrzebne jest do tego badanie promieniami Roentgena, ani żadna elektroencefalografia (EEG). Oczywiście, jest to subtelność polegająca na tym, że geniusz potrafi stworzyć rzeczy, które innym wydają się niemożliwe. Trudno zatem nie wziąć w obronę, wielokrotnie krytykowanego prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Posądzany o tak trywialne działania jak stronniczość, ostatnio pokazał swoją nieprzeciętność. A czy człowiekowi o takich walorach można zarzucić przyziemność?

Wszyscy obserwatorzy polskiej sceny politycznej już chyba wiedzą o co chodzi i skąd nawiązanie do genialności pana Kurskiego. Otóż dokonał on istotnej reformy systemu dziesiętnego, usuwając to co uznał za całkowicie zbędne. A cyferką której nie uznaje okazała się czwórka. Dlaczego akurat ta a nie inna? Może jakieś uprzedzenie do zafałszowanego totalnie serialu z czasów PRL-u? Czterej Pancerni i Pies, to film ciągle bardzo popularny, ale w TVP znalazł się na indeksie (całkiem słusznie).

Jak już wykazywać się ideologiczną czujnością, to trudna rada, nie ma zmiłuj. Czwórka stała się podejrzana i jak się okazało całkiem słusznie. Nieprzypadkowo potwierdziło to losowanie numerów komitetów wyborczych, feralną cyfrę wylosowała, któż by inny, Konfederacja. Odtąd a trwa to już bez mała miesiąc, czwórki w TVP nie ma.

Niezrozumiałe oburzenie konfederatów poparł ostatecznie Sąd Okręgowy w Warszawie i wczoraj orzekł, że pomijanie KW Konfederacja Wolność i Niepodległość jest niezgodne z prawem. Nakazał emisję w „Wiadomościach” przeprosin za nierzetelne omówienie sondażu wyborczego z pominięciem tego ugrupowania. Co warto podkreślić, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski uznał to za kuriozum i przykład mieszania się sędziów w politykę.

Wnioski z tego można wyciągnąć dwa:

  • czwórka nie istnieje,
  • TVP nie jest telewizją publiczną.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Launch_of_Sesame_Street_Spaghetti_Space_Chase_5.jpg

Launch of Sesame Street Spaghetti Space Chase (1 March 2013, 10:23).

Źródło: https://www.flickr.com/photos/coolinsights/8518048454/

Autor: https://www.flickr.com/people/39405339@N00 (Walter Lim).

This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz