Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Feministyczna teoria podrywu - cz. I

Women 3329937 640
30 Kwietnia
21:26 2019

Niestrudzone w swoich innowacyjnych pomysłach środowiska feministyczne znowu nacierają. Polskie "wyzwolone kobiety" nawet specjalnie twórcze nie muszą być, są w tym szczęśliwym położeniu, że żyjąc w "zaściankowej" Polsce mogą czerpać pełnymi garściami z pomysłów zachodniej awangardy.

Choć w takim kontekście nowatorstwo jest jakby nieco naciąganym określeniem, to zawężając sprawę do naszego kraju można ostatecznie docenić wysiłki niekochanych. Tym bardziej, że zgodnie z ideami chrześcijańskimi będącymi podstawą kultury polskiej i europejskiej, osobom pokrzywdzonym przez los należy się współczucie. Kim są feministki? Są to z reguły kobiety, których motorem działania jest brak sukcesów uczuciowych. Żyjąc w świecie w którym normą jest sukces kobiety oparty na atrakcyjnym wyglądzie, są i takie przedstawicielki płci zwanej potocznie piękną, które do tego określenia nie pasują. Powoduje to u części z nich frustrację powodującą zrozumiały bunt wobec porządku w jakim żyją. Zamiast wybrać drogę alternatywną, bo choć to nie jest łatwe, to jednak kobiety gorzej obdarzone przez los przecież niekoniecznie są skazane na samotność, wybierają drogę walki. Drogę z góry skazaną na porażkę i narastające niezadowolenie.

Świat jest jaki jest i w pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że mężczyźni budują swój sukces na rozumie a kobiety na urodzie. Żeby nie narazić się na oskarżenia o męski szowinizm chciałbym podkreślić, że zgodnie ze starym porzekadłem, od każdej reguły są wyjątki. Stawianie na atrakcyjność fizyczną jest strategią z góry skazaną na porażkę, gdyż prawa biologii są nieubłagane. Starzenie się, któremu ulega każdy z nas systematycznie, choć w zróżnicowanym tempie, stoi w skutecznej kontrze do kobiecej strategii sukcesu.

Warto jednak powrócić do sytuacji feministek, odrzucających dominujący trend zachowań swojej płci. Odrzucenie atrakcyjności skazuje je z góry na porażkę, czego oczywiście nie zamierzają dopuścić do świadomości. Wiadomo, że kobiety atrakcyjne są skazane na różnego rodzaju zaczepki ze strony mężczyzn. Dla większości z nich uwaga jaką są obdzielane jest subiektywną miarą sukcesu i powodem do zadowolenia. Oczywiście wysyłane przez nie sygnały są jakby kierowane na oślep. Podobać się mogą i tym którym chciałby się wydać atrakcyjne, jak i takim na którego by nawet nie spojrzały. Komplement nawet wątpliwej klasy od mężczyzny "chcianego" brzmieć będzie dla nich jak muzyka a czy to będzie "disco polo", czy artystyczna awangarda to już inna sprawa. Zaczepki, szczególnie te mało subtelne, od "niechcianych" zawsze będą odbierane jako impertynencja, czy wręcz molestowanie.

(dokończenie jutro)

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/women-work-agriculture-march-8-3329937/

Autor: TotumRevolutum.

Pixabay License.

Część II: http://prawalodz.pl/feministyczna-teoria-podrywu---cz-ii

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz