Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Feministyczna teoria podrywu - cz. II

2019.05.01
1 Maja
08:46 2019

Polskie feministki, choć zasadniczo w wyraźnie mniejszym stopniu narażone na niewygodę wysłuchiwania niechcianych męskich opinii postanowiły ująć się za pozostałymi kobietami, które jednak na różnego rodzaju "samczą" aktywność są narażone. Można się domyślać, że optymalnym z punktu widzenia inicjatorek byłoby wprowadzenie mody w stylu arabskim. W takim raju wreszcie przestałyby stać na przegranej pozycji, bo wygląd nie miałby praktycznie żadnego znaczenia. Burka dla każdej wyrównywałby szanse sprawiedliwie i uroda byłaby sprawą nieistotną. Czy mężczyźni byliby w takim przypadku obojętni wobec kobiet? Trudno się zgodzić z takim założeniem, raczej "kupowaliby kota w worku" i równo i sprawiedliwie zaczepiali wszystkie bez różnicy.

Jak wygląda pozycja kobiety w społeczeństwach, w których uroda jest ukrywana? Raczej powiedzieć można - marnie. Dominacja mężczyzn nie jest narażona na broń stosowaną w kulturze zachodniej przez kobiety. I to szczególnie skutecznie. Pozornie mężczyźni dominują w naszej kulturze, ale tak naprawdę normalna kobieta ma ostatnie słowo i potrafi to doskonale wykorzystać. Frustracje zbuntowanych kobiet niczego nie zmienią. Rola mężczyzny i kobiety jest uwarunkowana przez biologię a kto z nią walczy to za przeproszeniem głupek i oszołom.

Inicjatorka akcji pani Marta Wróblewska stwierdziła, że była obiektem niechcianych zaczepek i postanowiła z tym walczyć. Jak wiele osób ze środowisk "udoskonalających" świat w imię poprawności i równości, chciałaby wszystkie nieuniknione problemy społeczne usunąć za pomocą ustaw i kar. Dodatkowo wsparte totalną inwigilacją i kontrolą działań wszystkich obywateli. Czy określenie obywatel miałoby w takiej społeczności sens, to już zagadnienie osobne i na tyle obszerne, że pozostawić to trzeba do osobnych analiz.

Każdy człowiek ma prawo do indywidualności. Nie zmienia to faktu, że należąc do społeczeństwa będzie zawsze narażony na interakcje przez niego nieakceptowe. Raj idealnej zgodności jest najbardziej utopijną wizją, jaką można stworzyć w umyśle. To się nigdy nie uda i nie rozwiążą tego szczegółowe i represyjne przepisy. Próba ich stworzenia może doprowadzić do zaprzeczenia "rajskich ideologów" i stworzenia totalitarnego piekła.

KONIEC

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/wonder-woman-superhero-sky-power-2391093/

Autor: ErikaWittlieb.

Pixabay License.

Początek artykułu: http://prawalodz.pl/feministyczna-teoria-podrywu---cz-i


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz