Górą Łódź!

Oie wpqwyjcxyirg
14 Listopada
23:59 2020

Dla tej grupy łódzkich kibiców, którzy kibicując Widzewowi nie trzymają kciuków za przeciwników ŁKS-u i odwrotnie, dzisiejsze mecze dały pełną satysfakcję (punktową).

Już o 12:30 rozpoczął się mecz wyjazdowy ŁKS z GKS 1962 Jastrzębie. Dziesięć minut później na Widzewie rozległ się pierwszy gwizdek w spotkaniu z Resovią. Warto w drugim przypadku wspomnieć, że wszystkie mecze rzeszowianie rozgrywają w bieżącym sezonie na wyjazdach.

Zacznijmy więc chronologicznie od jastrzębskiego wyjazdu. Jak wszyscy wiemy łodzianie idą jak burza, w pierwszych dziesięciu meczach tylko raz nie wygrali, z Arką w Gdyni. Choćby z tego względu wydawali się oczywistym faworytem w spotkaniu z przedostatnim w tabeli GKS-em. Jednak ostatni mecz wyjazdowy jastrzębian w Opolu mógł nieco zaniepokoić optymistów. GKS wygrał tam całkowicie niespodziewanie z Odrą 2:0 a opolanie "sroce spod ogona nie wypadli", ciągle licząc się w walce o Ekstraklasę.

Od pierwszego kopnięcia piłki ewentualne obawy poszły precz, lider dyktował warunki i w 19 minucie objął prowadzenie po strzale Antonio Domingueza, prolongując serię hiszpańską dla łodzian. Dopiero mniej więcej po pół godzinie gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, wynikało to z pewnego rozprężenia ŁKS-u po objęciu prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, ŁKS dyktował warunki na boisku. W 76 minucie prowadzenie podwyższył Tomasz Nawotka, asystował mu zdobywca pierwszej bramki. Ostatecznie sprawę wyjaśnił Łukasz Sekulski skutecznie egzekwując rzut karny w 88 minucie.

W sobotę przyjeżdża na ŁKS niepołomicka Puszcza (12:40), każdy wynik oprócz zwycięstwa łodzian byłby sensacją.

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)

0:1 - Antonio Dominguez (19),

0:2 - Tomasz Nawotka (76),

0:3 - Łukasz Sekulski (88, karny).

ŁKS: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Pirulo (68, Maciej Wolski), Antonio Dominguez (81, Dragoljub Srnić), Jakub Tosik (68, Maksymilian Rozwandowicz), Michał Trąbka, Tomasz Nawotka (77, Przemysław Sajdak) - Samu Corral (77, Łukasz Sekulski).

Czerwona kartka: Szcześniak (86, GKS, druga żółta).
Żółte kartki: Szcześniak, Bielak, Pawełek, Mróz (GKS) - Srnić (ŁKS).
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).

Tak jak dla ŁKS trzy punkty wydawały się pewne, to już w przypadku Widzewa nie było to takie oczywiste. Ostatnie spotkania RTS-u mocno rozczarowywały kibiców, raziła nieskuteczność i stracone z tego powodu punkty. Rzeszowianie mają mały dorobek punktowy, pośrednio to jednak wynika z tego, że wszystkie mecze rozgrywają na boiskach rywali.

Pierwsza połowa meczu spacerkiem nie była, Resovia groźnie atakowała i w 10 minucie była o krok od objęcia prowadzenia, kiedy to piłka uderzyła w poprzeczkę bramki łodzian. Z kolei w 35 minucie bramkarz gości "cudem" wybronił dwa strzały widzewiaków z najbliższej odległości.

W drugiej połowie łodzianie wykazali się już wyższą skutecznością, dwukrotnie pokonując bramkarza Resovii, w 64 minucie Patryk Mucha a 82 Marcin Robak. Sukces RTS-owi nie przyszedł łatwo, ale cieszą strzelone dwie bramki, no i wyrównanie bilansu w rozgrywkach. W tej chwili Widzew ma 4 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki.

W piątek trudny mecz z wiceliderem w Niecieczy. Oby udało się uzyskać choć jeden punkt. Początek pojedynku o godzinie 17:40.

Widzew Łódź - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)

1:0 - Patryk Mucha 64'
2:0 - Marcin Robak 82'

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Patryk Stępiński - Mateusz Możdżeń, Mateusz Michalski (80' Dominik Kun), Bartłomiej Poczobut (80' Henrik Ojamaa), Robert Prochownik (87' Karol Czubak) - Marcin Robak (88' Daniel Mąka), Merveille Fundambu (63' Patryk Mucha).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Żółte kartki: Poczobut, Kosakiewicz (Widzew) - Feret, Wasiluk, Demianiuk (Resovia)

1 ŁKS Łódź 11 31 29-4 10-1-0 5-0-0 5-1-0
2 Termalica Nieciecza 11 30 21-6 10-0-1 6-0-1 4-0-0