Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Gorący koniec października

Oie gdm5dekuwt3t
26 Października
17:27 2020

Obostrzenia, ograniczenia wolności obywatelskiej pod pozorem "pandemii" zostały w ostatnich tygodniach ubogacone kolejnymi, wydawałoby się ryzykownymi kartami: 

 • wygaszanie górnictwa, 
 • prawa zwierząt, 
 • ograniczenie aborcji. 

Biorąc tak na logikę a doświadczenie wielu pokoleń potwierdza prawdziwość i słuszność tzw. brania na chłopski rozum, wydaje się to działaniem samobójczym, znając oczywiste konsekwencje reakcji części społeczeństwa. Nawiązując ponownie do karcianych analogii było to jak przybicie kolejno damą, królem i na koniec asem. 

Szkody przyjęcia strategii likwidacji polskiego górnictwa, nie tworząc w tym czasie alternatywy, będą niepomierne. Po ciosie w górników przyszedł czas na rolników, tylko pozornie uderza to w nieliczną grupę hodowców zwierząt futerkowych. Każdy myślący logicznie i znający co nieco kierunki działania obrońców praw zwierząt domyśla się, że dopóki będzie istniała choć jednak koza w gospodarstwie rolnym, oni nie spoczną na laurach. Rolnicy wiedzą a przynajmniej przeczuwają, że tzw. piątka Kaczyńskiego to początek końca ich działalności. 

Górnicy stosunkowo dobrze przyjęli decyzje rządu, bo realnie patrząc perspektywa 29 lat wydaje się tak odległa, że kto by się martwił drugą połową XXI wieku. Pewnie spora część aktualnych górników, będzie już w tym "lepszym świecie"? Inaczej wygląda sprawa rolników, tu uderzenie było zdecydowanie mocniejsze a spodziewane kolejne utrudnienia w hodowli, docelowo likwidacja, mogą niejednego z nich doprowadzić do desperacji. 

Dwa mocne uderzenia, ale nadal było raczej spokojnie, także dzięki kolejnym ograniczeniom praw do zgromadzeń uzasadnianych epidemią. No to jak było za mało, to z "pomocą" przybył Trybunał Konstytucyjny, który akurat teraz naruszył społeczne status quo w wyjątkowo drażliwej sprawie aborcji. Tu już reakcja społeczna była taka jakiej nie można było nie oczekiwać. Zawrzało. 

Jak jest każdy widzi albo przez okno, albo przez "szklane okienko" telewizyjne. Tu już komentarz medialny znacząco się różni między TVP a TVN, w tym przypadku pakt koronawirusowej współpracy przestał obowiązywać. 

Medialny hałas skutecznie zagłusza cichaczem przeprowadzoną ustawę o przymusie szczepień. Taktyka może nie jest wysublimowana, ale nadal bardzo skuteczna. Środowiska lewicowo-feministyczne, ale także znacząca większość zwykłych kobiet walczy o prawa do usuwania nienarodzonych dzieci z poważnymi wadami. Uwaga od istotnego zagrożenia dla wolności obywatelskiej została skutecznie odwrócona. 

Tymczasem już w niedalekiej przyszłości każdy z nas będzie terrorem zmuszany do przyjmowania eksperymentalnych szczepionek. A, że będą to medyczne eksperymenty nie pozbawia wątpliwości szybkość prac nad "kovidową" szczepionką. Nie jest ważne, że jest to sprzeczne z konstytucją. Kogo to może obchodzić, jak dzień po dniu umiera z powodu koronawirusa w Polsce kolejne kilka osób (bez chorób towarzyszących!). Doskonały pretekst do przymusu szczepień a następnie zaczipowania wszystkich by zapewnić im rzekome zdrowotne bezpieczeństwo.

Nowy Wspaniały Świat zaczyna uchylać swoje wrota.

Witajcie jego nowi obywatele, gdzie

samodzielne myślenie otrzyma nowe miano - myślo-zbrodni! 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/illustrations/szczepienia-strzykawka-trucizna-4554126/ 

Autor: Ria Sopala (pixundfertig). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (3)

 1. No avatar 60x60
  antykonfederat pon, 26 paź 2020 20:41:47 +0000

  Jak pieknie konfederacja sie samozaorała. Nic przyjemnieszego niż czytanie jak liberalni wyborcy wyzywaja na TT swoich poslow od fanatyków religijnych chcacych ograniczać wolnosc. az serce rośnie. zostana tylko stare faszyzujace dziady. ale to do przebolenia

 2. No avatar 60x60
  antykonfederat pon, 26 paź 2020 20:41:46 +0000

  Jak pieknie konfederacja sie samozaorała. Nic przyjemnieszego niż czytanie jak liberalni wyborcy wyzywaja na TT swoich poslow od fanatyków religijnych chcacych ograniczać wolnosc. az serce rośnie. zostana tylko stare faszyzujace dziady. ale to do przebolenia

 3. No avatar 60x60
  JS pon, 26 paź 2020 18:25:18 +0000

  Biorą'c pod uwagę mój czas liczony w US dolarach, tylko pobieżnie czytam ostatnie teksty ... ;)

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor pon, 26 paź 2020 19:00:29 +0000

   Komentarz trudny do interpretacji. Niestety, albo na szczęście, redakcja działa pro publico bono, więc z tego powodu za czytanie artykułów i komentarze nie możemy zasilać zainteresowanych dolarami. ;) Mam nadzieję, że powyższa uwaga ma jakiś związek z komentarzem Kolegi. :)

Napisz komentarz