Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

I liga wystartowała

Oie agfn0qjjzbda
29 Sierpnia
23:59 2020

Wczoraj rozpoczęły się rozgrywki pierwszoligowe, w bieżącym sezonie Łódź ma w nich dwóch reprezentantów, oba kluby mają ambicje awansu do Ekstraklasy. ŁKS efektownie zaprezentował się w wyjazdowej premierze, niestety Widzew potwierdził obawy kibiców, mających w pamięci słabą postawę w rozgrywkach II ligi. 

W piątek piłkarze ŁKS rozegrali spotkanie pierwszej kolejki w Opolu, ich przeciwnik w ubiegłym sezonie bronił się przed spadkiem i nie wydawał się w kalkulacjach przedmeczowych faworytem. Teoretycznie więc łodzianie byli traktowani jako zespół mocniejszy, ale z drugiej strony po bardzo słabej końcówce z nowym trenerem, trudno ich było nazywać pewniakami. Starsi kibice przecież pamiętają powtarzające się historie, gdy spadkowicz z Ekstraklasy zamiast walczyć o powrót, spadał z hukiem do II ligi. 

Wynik uzyskany w Opolu nastraja optymistycznie, bo ŁKS wygrał wyraźnie w stosunku 4:0. Zwycięstwo w takich rozmiarach jest zaskakujące, tym razem kibice przypomnieli sobie jak smakuje miła niespodzianka. Może trenerowi udało się wreszcie znaleźć sposób na swoją drużynę a może I liga jest zdecydowanie słabsza? Choć biorąc pod uwagę "osiągnięcia" polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów trudno nazwać Ekstraklasę - ekstra - klasą. 

ŁKS już w 6 minucie objął prowadzenie (Michał Trąbka) a przed przerwą (43 minuta) wynik podwyższył Samu Corral. Po przerwie goście kontrolowali przebieg meczu co dodatkowo udokumentowali dwoma następnymi golami. Dzięki temu efektownemu zwycięstwu objęli wspólnie fotel lidera wraz z drugim spadkowiczem, Arką Gdynia (zwycięstwo w Wodzisławiu z GKS Jastrzębie). 

Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4 (0:2) 

Niestety martwi słaba postawa Widzewa, który w Pruszkowie doznał kompromitującej porażki z Radomiakiem. Aspiracje walki o awans potwierdzili jedynie radomianie a co do łódzkiej drużyny ciągle ma się wrażenie, że się im wydaje jakoby sama nazwa gwarantowała im promocję. Sił starczyło tylko na część meczu, bo zaczęło się całkiem sympatycznie od gola w 4 minucie strzelonego przez Marcina Robaka. Niestety to był koniec dobrych wiadomości spod Warszawy, Radomiak pokazał swoją siłę strzelając 4 bramki, przy okazji odsłaniając słabość RTS-u. 

Nie warto się pastwić nad Widzewem, ale przy takiej grze lepiej niech zejdą na ziemię i mrzonki o Ekstraklasie niech zastąpi skuteczna obrona przed spadkiem. 

Już w drugiej kolejce miało dojść do oczekiwanych prze łódzkich kibiców derbów. Na szczęście dla Widzewa mecz został przełożony i będą mieli więcej czasu na ochłonięcie po ligowym falstarcie. Tak więc ŁKS czeka do 12 września na mecz u siebie ze Stomilem a Widzew 10 rozegra mecz w Głogowie z Chrobrym. 

Radomiak Radom - Widzew Łódź 4:1 (0:1) 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stadion_Odry_Opole.JPG 

Autor: Adaś17, https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Ada%C5%9B17 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz