Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Ideologia a nauka - cz. II

Oie iywl4aw7tk3j
8 Lipca
11:54 2021

Jak już wspominałem wczoraj, poprawność polityczna to socjalizm w wersji werbalnej. Tak jak w społeczeństwie, czy gospodarce socjalizm preferował równość, tak poprawność polityczna próbuje to realizować poprzez narzucanie pewnych ograniczeń. Według niej, w imię idei równości i sprawiedliwości, odrzuca się nawet fakty oparte na nauce albo dowody wynikające z badań statystycznych. 

Odrzućmy jednak te ogólniki i wprowadzenia do tematu, który stał się przyczyną powstałego tu artykułu i przejdźmy do istoty sprawy. Jak podaje portal niezależna.pl do bulwersującego zdarzenia doszło w Hiszpanii, w miejscowości Alcala de Henares pod Madrytem. W tamtejszej publicznej szkole średniej, nauczyciel biologii Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony w obowiązkach za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska. 

W kwietniu, za zgodą dyrekcji, przeprowadził lekcję dla uczniów pierwszej klasy. Podczas niej stwierdził, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne a ich podział jest oparty na obecności chromosomów XX (dla kobiet) i XY (dla mężczyzn). Stwierdził także między innymi, że ludzie zmieniający chirurgicznie płeć, nadal posiadają niezmienione chromosomy, tym samym są osobami tylko pozornie przynależnymi do nowej płci. 

Kilka dni później został wezwany przed oblicze dyrektorki (czyli dyrektora - kobiety) i usłyszał ostrą reprymendę za przekazane, podczas wspomnianych zajęć, treści. Rzekomo rodzice młodzieży wyrazili swoje niezadowolenie ze sposobu przeprowadzanej lekcji. Jak się później okazało, było to nieprawdą i żadnego zażalenia nie było. 

Za wypowiedzenie treści opartej na naukowych odkryciach, niepodważanych przez nikogo od dawna, Barron Lopez został surowo ukarany. Zawieszono go jako pracownika placówki na okres pół roku a dodatkowo jego pensję zmniejszono o 600 euro miesięcznie. 

Uzasadniono karę zgodnie ze wszelkimi standardami poprawnościowej nowo-mowy. Wiedza naukowa została określona jako "homofobiczna, rasistowska i patriarchalna, oraz wykazująca pogardę dla innych grup". Nauczyciel wyraził nawet gotowość przeproszenia osób, które mogły się poczuć urażone, ale utrzymując przy tym, że oparł się jedynie o naukowe dowody. 

Przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich, Polonia Castellanos, która reprezentuje prześladowanego nauczyciela, stwierdziła: "To dowód na to, że nauka i biologia nie są kompatybilne z ideologią LGBT. Nie ma czegoś takiego, jak 'wachlarz płci'". 

Jak widać ideologia jaką niewątpliwie jest poprawność polityczna ma za nic naukę a i z logiką jest zdecydowanie na "bakier". 

Barron Lopez jest nauczycielem od ćwierć wieku, za nauczanie zgodnie z nauką i własnym niemałym doświadczeniem doświadczył szykan w imię obłędnej ideologii, mającej rzekomo uszczęśliwić ludzkość. Szkoła w której pracuje dopuszczała wcześniej zajęcia poświęconej ideologii "gender", których formy prezentacji zawierały treści ocierające się o pornografię. W tym lewicująca dyrektor nie widziała nic zdrożnego, zamiast tego uderzyła w człowieka przedstawiającego tylko niepodważalne fakty. 

Sprawę rozpatrzy sąd. Pozostaje liczyć na jego niezależność od destrukcyjnych ideologii o których tu mowa. 

Jak stwierdził poszkodowany : "To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła". Powinien się zatem cieszyć, że nie urodził się 500 lat temu, bo wtedy wyrok mógłby być bardziej okrutny. 

KONIEC 

Grafika pobrana z: https://pixabay.com/pl/illustrations/r%c3%b3wno%c5%9bci-p%c5%82ci-kobieta-dualizm-2110561/ 

Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke (Peggy_Marco). 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

Część I: http://prawalodz.pl/ideologia-a-nauka---cz-i 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (1)

 1. No avatar 60x60
  kamieni kupa czw, 08 lip 2021 16:05:16 +0000

  Prawiczkowcy nie powinni za bardzo wnikać w płeć forsowaną na bazie chromosomów xx i xy gdyż po pierwsze oni są swietojebliwi i uważają że człowiek ma nie objętą nauką dusze (czyli nie można określić płci duszy na podstawie nauki). Drugi argument jeszcze bardziej bije w rozpoznawanie płci na podstawie tylko chromosomów w przypadku człowieka.Umysł ludzki jest niezwykle skomplikowany a nauka zajmująca sie badaniem tego organu jest w powijakach. Nie można stwierdzić czy płeć umysłu człowieka jest określana tylko na podstawie chromosomu, skoro umysł wyewoluował u u człowieka najszybciej. genetycznie człowiek i szympans jest zgodny w genetycznym sekwencjownowaniu w 99%. Jednak umysł człowieka robi różnice .Stwierdzanie płci tylko na podstawie chromosomu jest mniej więcej takie trafne jak powiedzenie że człowiek i szympas to to samo bo 99% jest to ten sam genom.

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 08 lip 2021 16:39:37 +0000

   Po pierwsze chciałbym prosić o ewentualną dyskusję bez niepotrzebnej ironii. Po co ci "prawiczkowcy" etc.? Czy to lekceważące określenie ma być ostatecznym i miażdżącym? Chyba nieco lepiej zdać się na rzeczowe argumenty? Nieprawdaż? Dyskusja na temat co jest płcią biologiczną raczej większego sensu nie ma, bo ostatecznym i rzeczywiście "miażdżącym" argumentem jest fakt, że tylko ludzie o chromosomach XX i XY mogą posiadać potomstwo. Oczywiście rozumiem, że istnieją ludzie nie identyfikujący się ze swoją płcią biologiczną, ale to nie zmienia faktu - biologii nie zmienią, mogą jedynie lepiej lub gorzej upodobnić się do wymarzonego wizerunku. Póki co nauka nie daje możliwości zmiany chromosomów. Sama operacja plastyczna polegająca na zmianie zewnętrznych cech płciowych, to raczej coś przypominającego zmianę obwoluty książki, to co w środku (w komórkach), pozostanie bez zmian. Związek kobiety z kobietą zmodyfikowaną chirurgicznie nie da potomstwa. Owszem adopcja może dać złudzenie normalnej rodziny, ale posiadane dziecko będzie miało cechy genetyczne co najwyżej jednej osoby z tego związku. Poczucie bycia kobietą przez biologicznego mężczyznę, to jedynie niedopasowanie umysłu do ciała. Pani(a) argument, że umysł ludzki ma wpływ na płeć człowieka oznacza jedynie wiarę w moce nadprzyrodzone rodem z baśni albo popularnej literatury science-fiction. Proszę nie marnować czasu na przesuwanie kamieni siłą umysłu, bo to bezproduktywne zajęcie. Umysł jest skomplikowanym narzędziem, ale lepiej używać go do twórczej pracy, niż bujania w obłokach. Oczywiście życzę wszystkim ludziom szczęścia w swoim ciele a tym chcącymi być innymi, niż ich biologia ukształtowała takiego postępu nauki, by mogli korygować płeć nie pozornie, ale rzeczywiście.

Napisz komentarz