Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Idzie jesień

Oie 0xkjadwnjq6w
24 Września
23:59 2020

Wrzesień to miesiąc specyficzny. Pomijając oczywiste, komentowane także przeze mnie, reminiscencje historyczne, jest to czas gdy trzeba powoli zapominać o dniach słonecznych, kojarzonych z wakacjami. 

Czas letniej kanikuły kończy się wraz z sierpniem, potem nastają trzy dziwne tygodnie, bo niby jeszcze kalendarzowe lato, ale przecież wrzesień się z tą porą roku chyba nikomu nie kojarzy. Nawet wzorowym studentom nie muszącym zaliczać egzaminów poprawkowych, też nie wydaje się wakacyjny. Nie wiem zresztą jak tok sesji egzaminacyjnych obecnie wygląda, wspieram się tu osobistymi wspomnieniami z czasów studenckich. 

Gdy pogoda dopisuje, chciałoby się wierzyć, że to jeszcze lato, ale po co się oszukiwać, to już jednak nie to. Choćby za dnia czuło się pełny komfort termiczny, to już chłodniejsze wieczory przypominają o upływie czasu i zbliżających się chłodach. 

Astronomiczna jesień rozpoczęła się przedwczoraj popołudniu i przywitała nas bardzo łaskawie, ale już dzisiejszy deszczowy wieczór kazał pomyśleć o zbliżającym się październiku. A prognozy na najbliższe dni już zdecydowanie jesienne. Niektórzy meteorolodzy obiecują w następnym miesiącu nawet opady śniegu, ale czy rzeczywiście to się sprawdzi? Zobaczymy. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/drogi-las-sezon-jesie%C5%84-upadek-1072823/ 

Autor: Valiphotos. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz