Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Imperium kontratakuje

2019.05.13
13 Maja
20:54 2019

Różne są rodzaje wrażliwości i spostrzegawczości, radykalnie odmienne są porównując polskie(?) media głównego nurtu, przez niektórych nieelegancko określane ściekiem i środowiska rządowe Izraela. Jak już informowaliśmy przemarsz 11 maja przeciwko ustawie JUST 447 był niewidoczny dla największych telewizji, które miały wydarzenie praktycznie pod nosem. Zasadniczo inną czujność wykazał rząd Izraela, który prawie natychmiast nie tylko dowiedział się o wydarzeniu, ale podjął błyskawiczną decyzję wysłania "silnej ekipy", by podjąć "asap" rozmowy z polskimi przedstawicielami rządu na temat bezspadkowych roszczeń.

Zaskakująca informacja o tych niechcianych odwiedzinach pojawiła się na łamach portalu Wirtualna Polska w niedzielę przed północą. Autor powołał się na przekaz zamieszczony w internecie przez izraelski portal Haaretz. Po około godzinie na portalu Interia podano wiadomość, że rząd polski odwołał wizytę żydowskich "gości", uzasadniając to zmianą składu osobowego delegacji. Izraelska grupa została złożona z ludzi, których głównym zadaniem jest uzyskanie nieprawnych odszkodowań. Gorąca krew żydowskich polityków wyraźnie skomplikowała im zamiary. Demonstracyjny nacisk Tel-Avivu postawił PiS w wyjątkowo dyskomfortowej sytuacji jaka powstała po masowej sobotniej manifestacji.

Metoda zamilczania zagrożenia i udawania, że problem albo nie istnieje, albo jest marginalny, straciła rację bytu. Deklarowana ustawa anty-roszczeniowa ma zostać omówiona i według wszelkich znaków na niebie i ziemi zatwierdzona w środę (15 maja). Trudno zatem się dziwić panicznej reakcji Żydów i próbie "urobienia" polskich polityków przed tym terminem. Gdyby dokonali swego ruchu dyskretnie i zakulisowo nie można by wykluczyć osiągnięcia przynajmniej części rozwiązań zgodnych z ich zamiarami. Tak się jednak nie stało a ich działania przeprowadzili z "wdziękiem" słonia w składzie porcelany.

Środowiska patriotyczne obecne w Warszawie na sobotnim marszu osiągnęły polityczny skutek na rządzących, wywierając na nich efektywny nacisk. W przestrzeni publicznej pojawił oficjalnie się problem aroganckich żądań żydowskich wspieranych przez USA. Sprawy nie udało się zamieść pod dywan, rząd a także PiS zostali postawieni w sytuacji przymusowej, szczególnie mocno bo w okresie przedwyborczym. Realizacja irracjonalnych roszczeń w horrendalnej kwocie 300 MILIARDÓW DOLARÓW, to praktycznie oddanie państwa w obce ręce. Dla takiego działania nie ma innego określenia jak zdrada.

Z wytężoną uwagą należy przyglądać się działaniom rządu w nadchodzących dniach. Postawienie tamy "przekrętowi tysiąclecia" jest jedynym możliwym do zaakceptowania postępowaniem. Nawet nie można dopuszczać innej możliwości, że premier Morawiecki wybierze tą drogę. Doprowadzenie do finalnego kształtu ustawy reprywatyzacyjnej jest także sprawą istotną. Źle, że sprawa przeciąga się tak długo i pociąga za sobą różne zagrożenia, także to co się śni pewnym środowiskom "przedsiębiorstwa Holokaust".

Realizacja żądań spadkobierców, niezaspokojonych dotychczas, jest jednym z najpilniejszych zadań jakie stoją przed rządem. Kwoty jakie powinno się na to przeznaczyć powinny uwzględniać stan nieruchomości jaki był po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku. Przypomnieć należy, że Niemcy (RFN) na początku lat 50. ubiegłego wieku wypłaciły nowo-powstałemu rządowi Izraela PEŁNĄ REKOMPENSATĘ za wszystkie szkody jakie ponieśli ludzie pochodzenia żydowskiego na wszystkich terenach objętych niemiecką okupacją. Zrozumiałe jest, że cała Polska jako kraj okupowany została uwzględniona w tych rozliczeniach. Sprawa została tym samym zamknięta i niczyja pazerność tego nie zmieni.

Czekamy jako Polacy na ustawę anty-roszczeniową. Prawo do odszkodowań mają tylko prawdziwi spadkobiercy i te należy zrealizować bezzwłocznie, niezależnie od narodowości. Preferowanie jakiejkolwiek grupy etnicznej jest niezgodne z ideami epoki w której szczególnie silnie i słusznie walczy się z rasizmem.

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/tel-aviv-traffic-road-architecture-72190/

Źródło: PublicDomainPictures

Pixabay License.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz