Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Jak to dobrze, że to nie u nas

Urban 1905188 640
15 Maja
09:03 2019

Szczucie na Polskę zaczyna już przynosić pierwsze owoce. Wczoraj zaatakowany został przed ambasadą w Tel-Avivie polski ambasador Marek Magierowski. 65-letni mężczyzna dopuścił się aktu przemocy wobec naszego dyplomaty, czynnie go znieważając. Według niepotwierdzonych oficjalnie opinii, był uzbrojony w nóż. Atak nie był przypadkowy, napastnik znał narodowość ambasadora, gdyż podczas ataku wykrzykiwał słowa - Polska, Polak. 

Sprawca napadu został już aresztowany, co nie zmienia faktu, że zajście było wydarzeniem skandalicznym. Wiadomo, że równość ludzi jak i państw na arenie międzynarodowej to grzecznościowe i puste hasła, nic więcej. Wystarczy sobie wyobrazić odwrotną sytuacje i reperkusje międzynarodowe, gdyby do ataku doszło w Polsce na panią Azari. Światowe media od Alaski, aż po Nową Zelandię huczały by z oburzenia. Rozgłos byłby porównywalny z sytuacją po ataku na World Trade Center w 2001 roku. 

W związku z zaistniałym incydentem premier Mateusz Morawiecki potępił atak a do polskiego MSZ wezwana została ambasador Izraela Anna Azari. Premier wyraził opinię, że niedopuszczalne są ataki na polskich dyplomatów, jak i innych naszych obywateli. "Etatowy pośrednik" między Polską a Izraelem J. Daniels przedstawił opinię izraelskiego MSZ, w której wyrażono pełną solidarność i szok zaistniałym zdarzeniem. 

Były dowódca BOR-u, generał Andrzej Pawlikowski stwierdził, że polski ambasador w Izraelu powinien mieć zapewnioną ochronę SOP. Zrozumiała analogia do obecności izraelskich służb specjalnych w Polsce, ochraniających przed rzekomą agresją ze strony Polaków wycieczki żydowskiej młodzieży. Skala  zagrożenia, odniesienie jak i powszechność oczywiście nieporównywalne. 

Napięcie na linii Polska-Izrael zaczyna przynosić już pierwsze złe owoce. Czy można wykluczyć inne? Na pewno nie. Eskalacja nieuzasadnionych roszczeń bezspadkowych może doprowadzić do nikomu niepotrzebnych działań, jak widać także i przemocy. Czy Izraelowi potrzebne jest robienie sobie wrogów z polskiego społeczeństwa, w imię opętańczego kultu "mamony"? Obserwując zachowania części ekstremalnych polityków i działaczy żydowskich ma się wrażenie, że ludzie ci nie potrafią wyciągnąć właściwych wniosków z tragicznej przeszłości swojego narodu. Myślenie w kategoriach: najważniejsza korzyść osobista, bez liczenia się z bliźnim przyniosła dramatyczne owoce podczas Holokaustu. 

Jak widać najważniejszym celem w aktualnej polityce w stosunkach polsko-izraelskich jest kategoryczne ucięcie sprawy bezzasadnych roszczeń, równolegle z jak najszybszym zrealizowaniem UZASADNIONYCH rekompensat dla żyjących spadkobierców, także żydowskich. Przeciąganie realizacji odszkodowań dla potomków byłych polskich obywateli narodowości żydowskiej nie służy dobremu imieniu Polski na arenie międzynarodowej. Uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej a następnie jej pełna realizacja jest jedną z najpilniejszych spraw dla polskich polityków. Doprowadzenie tego do pozytywnego finału bez wątpienia wygasi skutecznie napięcia na linii Warszawa - Tel Aviv. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/photos/urban-buildings-skyscraper-horizon-1905188/ 

Autor: greissdesign. 

Pixabay License. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz