Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Jest gorąco, to jest ocieplenie - cz.II

2019.06.23
23 Czerwca
00:01 2019

Całkiem uzasadnione podejrzenia, co do rzeczywistych pobudek Greenpeace'u i podobnych organizacji budzi biznes oparty na sprzedaży limitów emisji CO2. Drugim dodatkowym smaczkiem jest fakt, że trzy najbardziej trujące gospodarki Chiny, USA, Indie nie podporządkowują się ograniczeniom a odpowiadają za ponad połowę światowej emisji.

Temat ostatnio powrócił z przytupem na łamy polskojęzycznych portali po tym jak Polska, Węgry, Czechy i Estonia zablokowały projekt eko-ograniczeń w Unii Europejskiej. Nasz kraj i pozostałe wymienione państwa oczekują odpowiedniej rekompensaty ze strony władz brukselskich a nie są wrogami walki z zanieczyszczeniami. Polska jako państwo ma mały udział w globalnej produkcji zanieczyszczeń (na poziomie 0,9%).

Ludziom media wciskają kolokwialnie mówiąc ciemnotę, gdy tymczasem większość polityków ma w głębokim poważaniu czystość atmosfery, ich motorem działania jest korzyść, najczęściej nawet nie państwa które reprezentują, ale jak najbardziej osobista. Prawdziwy podział nie dotyczy zwolenników odmiennych idei, ale istnieje między pazernymi "elitami" a zwykłymi ludźmi chcącymi żyć godnie w przyjaznym środowisku. Wzajemne szczucie przeciwko sobie ekologów i ludzi o odmiennych poglądach jest tylko rozgrywką dla maluczkich a ktoś tam z góry tylko umiejętnie porusza sznureczkami. Marionetki tymczasem wykonują bezmyślnie zaplanowane ruchy z pełnym wewnętrznym przekonaniem, że czynią to wszystko z wolną wolą. 

Jeżeli za źródło zanieczyszczeń przyjmiemy tylko przemysł i inne ludzkie działania a wcale to nie oznacza, że musi to być dominujący czynnik w skali globalnej, to za emisję CO2 odpowiada głównie spalanie paliw kopalnych (około 70%), następnie wyręb drzew (25%). Zastanawia jedno, dlaczego ekolodzy nie zajmą się czymś konkretnym zamiast demonstracji i protestów? Jest jeden sposób poprawy praktyczny i prosty, mogący dać w skali kraju wymierny efekt - walka z jemiołą. Tak, to jest plaga której jakoś nikt nie dostrzega i nie nagłaśnia. W Polsce a przypuszczać należy, że nie tylko, co roku umierają z powodu tego pasożyta dziesiątki tysięcy (może nawet więcej) drzew. Dlaczego nikt się tym nie zajmie? Drzewo zaatakowane tym szkodnikiem umiera stopniowo w przeciągu 6-7 lat. Brak drzew skutkuje gorszym powietrzem a w konsekwencji psuciem środowiska. Szanowni eko-aktywiści szczerze apeluję, zajmijcie się tym a politykę omijajcie tak długo jak się da, unikniecie w ten sposób uwikłania w rozgrywki cynicznych rekinów finansjery a wasze zaangażowanie przyniesie konkretne efekty. Zrobicie dobrze dla wszystkich a skuteczność, zamiast proszę wybaczyć pyskówek, podniesie wasze notowania w przestrzeni publicznej. Podbudowani sukcesem osiągniecie też to, że społeczeństwo w szerszym zakresie uzna was jako wiarygodnych a wasze działania za godne szacunku.

Ludzi których rzeczywistym motorem działania jest chęć poprawy społeczeństwa powinna łączyć idea wspólnego działania ponad podziałami. Znaleźć kierunek wspólny i iść tam razem, zapominając o różnicach. Działajmy wspólnie w walce o dobre jutro planety i naszego gatunku.

KONIEC

Część I: http://prawalodz.pl/jest-goraco-to-jest-ocieplenie---cz-i

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/illustrations/nature-earth-sustainability-leaf-3294632/

Autor: annca.

Pixabay License.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz