Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Kanada, laboratorium nadchodzącej dyktatury - cz. II

Oie yrbsm8bwurir
22 Lutego
08:11 2022

W Kanadzie straszna zima (ok. -20 stopni C), białe ulice napuszone śniegiem, białe twarze wolnych ludzi usiłujących zaklinać nadchodzącą zmorę dyktatury. Wszystko tu marznie, od nadziei na normalność, aż po konta bankowe zamrożone przez dyktatora tym, którzy odważyli marzyć o wolności. Justin Trudeau potrzebuje lekcji historii i pewnie fryzjera, “demokratyczny” przywódca gardzący pokojowo strajkującymi ludźmi pracy. Toż nawet w późnym PRL-u komunistyczne władze rozmawiały, negocjowały z protestującymi, ale nie Trudeau, który wydaje się, że chciałby iść dalej niż Jaruzelski.

Premier mniejszościowego rządu, ulubieniec Klausa Schwaba (od Wielkiego Resetu) były nauczyciel dramatu, widzi życie jako teatr. O strajkujących przeciwko szczepionkowym mandatom mówi: “oni tylko zajmują miejsce, czy powinniśmy ich tolerować?” w projektowanym przez niego postępowym świecie, wyzywa ich od faszystów, nazioli, domorosłych terrorystów, itp.. Przypomina tu tureckiego Erdogana, który z niechęcią mówił o swoich przeciwnikach politycznych masowo przetrzymywanych w więzieniach narzekając, że trzeba ich żywić (i po co?).

Kilka lat temu na spotkaniu w telewizji Trudeau zachwycał się nad chińskim totalitarnym systemem sprawowania władzy. Pełna kontrola nad poddanymi to stare komunistyczne marzenie. Niektóre jego hasła brzmią wprost idiotycznie: “Konieczne są większe obostrzenia, aby zapobiec dalszym obostrzeniom”... W internecie aż huczy o tym, że jest synem Fidela Castro, krąży pełno zdjęć z jego matką, maleństwem Justinem i dyktatorem Kuby (a jest bardzo podobny do krwawego Fidela). Starszy Trudeau również był premierem Kanady (matka Justina była 30 lat młodsza od męża). Jak dotychczas Justin nie pokazuje się w czarnych okularach Jaruzelskiego, kto wie, poczekamy, zobaczymy…

A przecież to Trudeau nie tak dawno popierał protesty i blokady w Indiach, a następnie w Kanadzie uczestniczył sam w protestach BLM i Antify. Wszystko to w trosce o prawa mniejszości i w trosce o demokrację. Po chińsku, po sowiecku wprowadził stan wyjątkowy, zamknięto, zamrożono dotacje (ok. $20 mln!) wpłacane przez sympatyków protestujących kierowców ciężarówek. Zagrożono skonfiskowaniem ciężarówek, unieważnieniem licencji, zamrożeniem kont bankowych strajkujących, jak i osób wspomagających, sympatyków strajku. Opublikowano listę darczyńców, zachęcając tym samym do ich nękania i dyskryminowania za okazaną dobroć serca. Właścicielka kawiarni w Ottawie, która przekazała marznącym kierowcom dar $250 opowiadała w telewizji z płaczem ile doświadczyła nienawiści, ataków, szantaży i gróźb, straszono nawet jej dzieci. Lewica potrafi. Doznała też aktów wsparcia od zwykłych ludzi.

Trudeau po bolszewicku idzie na całość, jego dekret o stanie wyjątkowym musi zatwierdzić parlament, którego obrady odroczono (ze względu na bezpieczeństwo) na poniedziałek. W Ottawie, w rejonie protestu policja organizuje strefy zgniotu, uzbrojeni po zęby policjanci spychają sympatyków protestujących kierowców ciężarówek. Facet ma pecha, bo protestujący ludzie są naprawdę pokojowi, nie ma podpaleń, pobić, walk, kradzieży, dewastacji (tak to było w US latem 2020 r.). Ten protest bardziej przypomina protest Gandhiego, czy polskiej Solidarności, niż ukraiński majdan, czy w US demolujące protesty BLM i Antify. Okazuje się, że najbardziej niebezpiecznym zawołanie w Kanadzie jest: “Trzymaj kurs!” 

(dokończenie jutro) 

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Freedom_Convoy_2022,_Ottawa,_February_12_(47).jpg 

Autor: Maksim Sokolov (Maxergon), https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Maksimsokolov 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

Część I: http://prawalodz.pl/kanada-laboratorium-nadchodzacej-dyktatury---cz-i 

Część III: http://prawalodz.pl/kanada-kraj 

O Autorze

Jacek matysiak 300x300

Jacek Matysiak

Jacek K. Matysiak – z wykształcenia i zamiłowania – historyk. W stanie wojennym był internowany w Łowiczu a następnie w Kwidzynie. W Polsce wydawał opozycyjne, studenckie pismo „Nowsze drogi” a Kalifornii „Wiadomości”. Mieszka w USA, w Kalifornii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz