Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Kilka zdań bez polityki

Oie etbtjpaonchx 1
27 Października
23:59 2020

Krążąc ciągle koło znanego powszechnie tematu, którego na złość wszystkim nie wymienię, nawet ja odczułem nim przesyt a myślę, że podobne odczucia nie są czymś wyjątkowym, postanowiłem dziś napisać kilka zdań o zgoła innej treści. 

Złota polska jesień to sympatyczny termin kojarzący nam się na ogół z ciepłym początkiem jesieni. Ponieważ nie ma niczego bardziej zwodniczego, niż ludzka pamięć, a może to tylko samooszukiwanie się autora w wieku przedemerytalnym(?), szczerze powiem, że nie pamiętam jak wyglądał ostatni tydzień września w tym roku. 

Październik natomiast niespecjalnie nas rozpieszczał aurą, ale kto cierpliwie czekał, w końcu się doczekał - pogoda jest piękna. Co prawda rekordów temperaturowych się nie notuje, ale słoneczne dni pod błękitnym niebem, ozdobionym gdzieniegdzie białymi obłoczkami mogą zauroczyć. Daje to nam szansę na chwilę oddechu, nawet ograniczanego z jakichś absurdalnych powodów. No i znowu się nie udało... 

Warto oderwać się na chwilę od codziennych kłopotów i zaciągnąć się jesiennym powietrzem. Zapachy jesieni są niepowtarzalne i nawet woń zgniłych liści ma swój specyficzny urok. 

Nadchodzi listopad, to miesiąc który pozbawiony jest chyba jakichkolwiek atutów. Podejrzewam, że gdyby komuś chciałoby się przeprowadzić sondaż poświęcony wyborowi najmniej lubianego miesiąca, byłby poza konkurencją. 

Niestety ostatnie nijakie zimy powodują, że zamiast kolejnych miesięcy: listopada, grudnia, stycznia, lutego, mamy obecnie listopadowe czworaczki-potworniaczki, czyli cztery miesiące paskudnej pogody, która dopiero zaczyna się korzystnie zmieniać w okolicach marca. 

Cieszmy się zatem każdym pogodnym dniem, bo synoptycy zapowiadają wkrótce zmiany. Jak to najczęściej bywa, na gorsze. Ale nie kraczmy, może będzie to tylko chwilowe? Póki co, złota polska jesień jeszcze trwa. 

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bcie%C5%BCka-lasy-jesie%C5%84-las-drzewa-1031114/ 

Autor: Free-Photos. 

Pixabay License. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (4)

 1. No avatar 60x60
  wieczorny czw, 29 paź 2020 07:16:05 +0000

  ... jakoś nie słyszałem, by można było zasiać ziemniaki, ale autor komentarza zapewne ukończył jakiś specjalistyczny kierunek rolniczy po zawodówce z dziedziny dojenia krów małomlecznych ... - ręce opadają, gdy czyta się takie komentarze :(

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 29 paź 2020 07:21:38 +0000

   No cóż nie każdy ma podstawową wiedzę o rolnictwie, ziemniaki się sadzi, ale to i tak plus, bo we współczesnym społeczeństwie znaczna część ludzi myśli, że artykuły żywnościowe powstają w "Lidlu" i "Biedronce" ;). Poza tym ten fragment o "sianiu ziemniaków" miał być druzgocącą puentą a jak się pisze w emocjach, to czasami zdarza się "babol".

 2. No avatar 60x60
  JS śro, 28 paź 2020 22:27:51 +0000

  Zdjęcie piękne, jak gdzieś z Pogórza Sudeckiego, feria kolorów i ta mgła, która upoetycznia całość :)

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor śro, 28 paź 2020 22:31:57 +0000

   Może to ostatni sposób na znalezienie wspólnoty z lewicą? ;)

 3. No avatar 60x60
  samozaoranie. śro, 28 paź 2020 21:37:13 +0000

  Kofederacja się samozaorała podpisując dumnie wniosek. Jednak część ich wyborcow nie wierzyła w zacofanie swiatopogladowe tej formacji i jawnie wyrażają swoje rozgoryczeni postawą ich pupili od orania lewaków. Kościół już odciął sie od zaorania komletnego ktorego generał... Prezes dokonal wczoraj w orędziu. Oczywiście samozaorania pisu nie trzeba tłumaczyć Ludzie wytrzymtwali stopniową katolibanizacje polski, durne pomysly na szkołe, pracę [w niedziele] do pewnego momentu [bo prawica powoli metodycznie odbierała ludziom wolność- sic] . Do momentu aż zobaczyli że wiele rzeczy które można w europie po której jeżdżą już w polsce nie można. i je&ło. I juz nie bedzie mody na nacjonalistyczna prawicowość czyli zaściankowość. Budujace jest to że protestujacy już nie silili sie na rozmowe z koniem, po prostu wzieli konia i zamkneli go w stajni głosząc proste hasło ***** *** i konfederacje.

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor czw, 29 paź 2020 07:13:57 +0000

   Myślę, że krytycyzm wobec ostatnich działań PiS-u wyrażam dostatecznie jasno. Nasz naród niestety zaczyna reagować tylko w dwóch przypadkach, kobiety gdy ogranicza się aborcję a (głównie) młodzi, gdy ogranicza im się internet. Reszta nieważna. Przymusowe (mocno ryzykowne) szczepienia? Zaczipowanie? Co w tym złego, uczciwi nie mają się czego bać! A zresztą, kogo to obchodzi? Ważne jest by "wypić i zakąsić" a resztę jakoś da się przeżyć. Tymczasem wzajemne szczucie lewicy na prawicę i odwrotnie, doskonale skłóca naród. Zresztą czy można jeszcze mówić o Polakach jako jedności historyczno-kulturowej? Skaczemy sobie wzajemnie do gardeł jak wściekłe bulteriery, ku uciesze czerpiących z tego korzyści.

 4. No avatar 60x60
  samozaoranie śro, 28 paź 2020 20:36:58 +0000

  Ten moment kiedy w jeden dzień Jarosław zaorał Pis, KK i konfederarów. Ci ostatnio nadal nie wiedzą jak do sprawy podejść. zaszyli sie w dziurach i ani mru mru o polityce. Jak prawa łódź o jesieni pisze :D 22. X prawica nie tylko się samozaorała. Ona na tym juz zasiała ziemniaki

  • images images img 20180914 145412
   Paweł Wiśniewski Autor śro, 28 paź 2020 21:23:19 +0000

   Jak się psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Szkoda, że Pana postawa potwierdza, że zaślepienie we wzajemnej lewicowo-prawicowej nienawiści odbiera racjonalny osąd rzeczywistości. Spychanie PiS-u, kościoła i Konfederacji do jednego "wora" dodatkowo świadczy o istotnych brakach w politycznej wiedzy. Zróżnicowanie, nawet spore, jest w samej Konfederacji a łączenie jej w działaniach z PiS-em, to ryzykowna teoria. "Prawa Łódź" pisze regularnie o polityce a dzisiejszy felieton wynikł nie z barku tematów, czy tym bardziej uników, ale zwyczajnie chęci odetchnięcia od rosnącego napięcia w państwie. Z jednym się zgodzę z Pańskiej wypowiedzi, rzeczywiście posłów Konfederacji ostatnio nieco mniej widać, poza Grzegorzem Braunem, ale ten akurat chyba jest Panu najdalszy i pewnie budzący najmniej przyjazne opinie. Zamiast triumfować, że ktoś kogoś zaorał, nie zapominając o ziemniakach, polecam spojrzeć na problem szerzej. Czy wygra na tym Polska i Polacy? Wydaje mi się, że mimo znaczących różnic i istniejących (bolesnych) podziałów istnieje też lewica patriotyczna, dla której byt Ojczyzny nie jest pustym słowem. Felietony niepolityczne będą się tu pojawiać nie po to by kogoś irytować, czy prowokować, proszę ich tak nie odbierać. Staram się zresztą nie pisać w sposób prowokujący, choć wiem, że to prosta metoda do przebicia się w przestrzeni medialnej, ale raczej pojednawczy i na ile to możliwie obiektywny. Mam swoje poglądy bliskie prawicy, ale wynikają one nie z jakichś odgórnych nakazów, ale własnych przemyśleń w oparciu o logiczną analizę zjawisk. Aha, polityka już dziś na "warsztacie". Wiem, że mamy jesień i ziemniaczane analogie wprost pchają się do ust, ale może w następnym komentarzu będzie mniej emocjonalnie a bardziej racjonalnie? ;) Pozdrawiam jak prawicowiec, lewicowca, bez złych skojarzeń proszę. :)

Napisz komentarz