Kolejna porcja złych wiadomości

2020.06.28
28 Czerwca
15:40 2020

Złych wiadomości nigdy za dużo. Mogę tak napisać, bo komentowanie wyczynów, czołowych łódzkich drużyn daje ostatnio ku temu okazje. Liczne okazje.

Fatalna końcówka sezonu w Ekstraklasie słabego ŁKS-u nie dziwiła. Zdziwić mogłoby jedynie odrobienie strat i uratowanie ligowego bytu. Widzew liderujący rozgrywkom II ligi, podobnie jak w poprzednim sezonie zaczyna w zastraszającym tempie trwonić dorobek. To co w ubiegłym roku wydawało się niemożliwe, może powtórzyć się i teraz. Kolejna próba wytrzymałości dla licznej rzeszy kibiców Widzewa.

Biorąc pod uwagę styl walki i słabe wyniki a także znany, mówiąc delikatnie, antagonizm kibiców ŁKS i Widzewa, jedynym powodem do radości dla nich są rezultaty "wrogiego" klubu. Na dłuższą metę jednak dla fanów Widzewa, trudno chyba pocieszać się spadkiem ŁKS, gdy ponownie może w ostatniej chwili oddalić się awans do I ligi.

Rozpoczęty przeszło godzinę wcześniej pojedynek wicelidera, GKS-u Katowice we Wronkach z rezerwami poznańskiego Lecha zakończył się niespodziewaną porażką faworyta, pojawiła się więc szansa na odskoczenie od rywali, umocnienie na pozycji lidera.

Niestety kolejny raz piłkarze Widzewa rozpoczęli mecz niefrasobliwie i już w 6 minucie przegrywali, po golu Marka Opałacza. Gdy w 14 minucie Rafał Wolsztyński doprowadził do wyrównania, wydawało się że wszystko jest na jak najlepszej drodze, do wywiezienia z Polkowic kompletu punktów. Poszło zgoła inaczej i w 41 minucie, to gospodarze prowadzili aż 4:1!

Iskierką nadziei na poprawę rezultatu był gol do szatni, druga bramka Wolsztyńskiego (45+3 min). Zaraz po zakończeniu przerwy, w 50 minucie hat-tricka dopełnił Rafał Wolsztyński. Jedna bramka straty wydawała się całkowicie do odrobienia, niestety meczu nie udało się nawet zremisować, pomimo okazji najlepszego w tym meczu strzelca w piątej, doliczonej minucie drugiej części, tuż przed końcowym gwizdkiem.

Widzew mimo porażki utrzymał pozycję lidera, ale tuż za nim, ze stratą dwóch punktów, znajduje się Górnik Łęczna a trzeci GKS Katowice ma tylko o 3 punkty mniej. RTS trwoni dorobek poprzednich kolejek, jak postawa drużyny nie ulegnie zmianie, to oczekiwane przez zwaśnionych kibiców derby Łodzi w I lidze mogą się szybko nie odbyć.

Już w środę (1 lipca, godz. 20:05) łodzianie będą gościć toruńską Elanę. W tym sezonie goście prezentują się słabo, więc trzy punkty wydają się oczywistością, ale... Bądźmy jednak dobrej myśli.

Górnik Polkowice - Widzew Łódź 4:3 (4:2)

1:0 - Marek Opałacz 6'
1:1 - Rafał Wolsztyński 14'
2:1 - Eryk Sobków 18'
3:1 - Patryk Mucha 23'
4:1 - Dominik Radziemski 41'
4:2 - Rafał Wolsztyński 45+3'
4:3 - Rafał Wolsztyński 50'

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Hubert Wołąkiewicz (31' Sebastian Rudol), Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek - Konrad Gutowski, Mateusz Możdżeń (73' Mateusz Możdżeń), Adam Radwański (84' Robert Prochownik), Bartłomiej Poczobut, Henrik Ojamaa (60' Christopher Mandiangu) - Rafał Wolsztyński.