Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Kolejna wygrana Lewandowskiego

Oie qxspiaiqq2mm
22 Grudnia
23:20 2020

Po zwycięstwie w plebiscycie FIFA na "Najlepszego piłkarza roku", nasz piłkarski as wygrał jeszcze jedną klasyfikację. Robert Lewandowski, zapewne jako jeden z nielicznych, będzie kojarzył kończący się rok 2020 wyjątkowo dobrze. 

W ostatnim meczu ligowym Bundesligi Bayern Monachium pokonał w Leverkusen dotychczasowego lidera 2:1, wyprzedzając ich ostatecznie na czele tabeli. Autorem obu bramek był Lewandowski. Ponownie odskoczył na prawie bezpieczną odległość, od ścigającego go w klasyfikacji na najlepszego strzelca czołowych lig europejskich, Cristiano Ronaldo. Po tym meczu nasz zawodnik miał 47 bramek i przewagę trzech nad Portugalczykiem. 

I tym razem Polak wykazał swoją wyższość, gdyż jego główny konkurent nie nadrobił strat w ostatnim meczu swojego klubu Juventusu Turyn. Nie strzelił ani jednej bramki. Tym samym podobnie jak przed rokiem nasz piłkarz zdobył tytuł najbardziej bramkostrzelnego piłkarza Europy. 

Koniec roku zwykle obfituje w najprzeróżniejsze plebiscyty i statystyczne wyliczenia. Robert Lewandowski pewnie jeszcze coś dołoży do swoich trofeów w tym szczęśliwym dla siebie okresie. Każdy polski kibic piłkarski musi czuć dumę z tego, że mamy możliwość oglądania wyczynów najlepszego piłkarza w historii naszego futbolu. Oby omijały go jak najdłużej kontuzje, byśmy mogli podziwiać jego grę, przynajmniej jeszcze przez 3-4 lata. Niestety polskich następców nie widać, ale tacy piłkarze rodzą się chyba raz na 100 lat. Bądź co bądź Polski Związek Piłki Nożnej obchodził przed rokiem swoje stulecie. 

Zdjęcie z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Lewandowski_Training_FC_Bayern_M%C3%BCnchen-3.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Rufus46 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz