Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Konferencje przedwyborcze w Łodzi

2019.05.18.1
18 Maja
11:02 2019

15 maja br. w Łodzi ul. Wólczańska 128/134, w siedzibie "Synergii" odbyła się konferencja "Konfederacji", skupiającej ugrupowania związane z Januszem Korwinem Mikke, Grzegorzem Braunem, Liroyem, Markiem Jakubiakiem oraz Narodowcami (tu liderów jest więcej). Na spotkaniu zaprezentowani zostali kandydaci do Europarlamentu z okręgu łódzkiego. Listę otwiera Waldemar Utecht (nr 1) z Partii Kierowców, reprezentujący interesy polskich transportowców na terenie Unii Europejskiej. To właśnie w wysokorozwiniętych państwach UE powstało silne lobby działające na niekorzyść polskich firm, poprzez tworzenie przepisów utrudniających działalność naszym przedsiębiorcom. Naturalnie jego uwaga skupia się także na obszarze Polski i regulacjach w niej obowiązujących. Tematem wiodącym konferencji była kwestia bezzasadnych żydowskich roszczeń, dotyczących tzw. mienia bezspadkowego.

Dwa dni później, tj. 17 maja w hotelu Andels (Łódź, ul. Ogrodowa 17) odbyła się konferencja PiS, która okazała się rozczarowaniem dla wielu osób przybyłych z całego województwa łódzkiego. Przyczyną była fatalna organizacja (sprawdzanie nazwisk, wydawanie identyfikatorów), następstwem której ok. 200 osób nie zostało wpuszczonych na spotkanie, co mogło stanowić 1/3 przybyłych.  Wiadomo, że na konferencji zostali zaprezentowani kandydaci do Europarlamentu z okręgu łódzkiego, ale szczegóły są znane tym którym udało się wejść (zwłaszcza bocznym wejściem dla VIP-ów). Ostatnie dni przed wyborami obfitują różnymi sondażami, których wyniki bywają bardzo rozbieżne. Sondażownie z wyrobioną marką stają się bardziej "powściągliwe" zdając sobie sprawę z tego, iż niebawem ich wyniki zostaną zweryfikowane, dlatego raczej nie zaryzykują utraty wizerunku. Natomiast z dużą ostrożnością należy traktować wyniki nieznanych dotąd agencji sondażowych. 

O Autorze

Dariusz antkiewicz 300x300

Dariusz Antkiewicz

Dariusz Antkiewicz (1969) - absolwent politologii na Uniwersytecie Łódzkim i były kandydat do Senatu RP z ramienia partii KORWiN w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Należy do partii Porozumienie J. Gowina.

Komentarze (0)

Napisz komentarz