Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Konkurs w Innsbrucku

2020.01.04
4 Stycznia
15:04 2020

Po zawodach w Niemczech przyszła pora na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni. Wczoraj miały miejsce kwalifikacje a dziś rozegrano konkurs w Innsbrucku. Charakterystyczna skocznia przypominająca nieco swoim kształtem obiekt w Wiśle. 

Pierwsza seria przebiegała niestety w sposób mocno loteryjny. Ogólne niezbyt dobre wrażenie co do polskiej kadry i tu się niestety potwierdziło. Na szczęście mamy jeszcze Dawida Kubackiego którego doskonały skok w pierwszej  serii pozwolił mu na objęcie fotela lidera w łącznej klasyfikacji turnieju. Niezły próbę oddał Kamil Stoch, jednak przegrał w parze z powracającym stopniowo do formy, Gregorem Schlierenzauerem. Polak zajął 11 miejsce, jako drugi z "lucky looserów". Trzecim polskim skoczkiem, który zdołał awansować do serii finałowej był Piotr Żyła. 

W drugim skoku lepiej zaprezentował się 24 dotychczas Żyła, dało mu to możliwość poprawienia swojej pozycji. Z kolei drugi skok Kamila Stocha był nieudany, ale trudno go winić, bo wiatr wyczyniał cuda i  w zasadzie zamiast słowa konkurs, bardziej odpowiednim byłaby loteryjka. 

Mimo ciężkich warunków Dawid nie zawiódł i obronił drugą pozycję. Nasi pozostali finaliści zajęli następujące miejsca: 12. Piotr Żyła a 15 Kamil Stoch. Kubacki po trzech konkursach objął prowadzenie w TCS i ma przewagę ponad 9 punktów nad dzisiejszym zwycięzcą Lindvikiem z Norwegii. Na trzecie spadł, dotychczasowy lider, Ryoyu Kobayashi. 

Posługując się analogiami piłkarskimi można by powiedzieć, że Dawid Kubacki stał się Robertem Lewandowskim polskich skoków, czyli ogólnie jest słabo, ale Polak może wygrać 68 TCS. 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Innsbruck-city_center.jpg 

Autor: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Carla.antonini&action=edit&redlink=1 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz