Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Kubacki ciagle w formie

2020.01.11
11 Stycznia
22:42 2020

Wysoka forma Dawida Kubackiego z zakończonego niedawno Turnieju Czterech Skoczni nadal trwa. Potwierdził to wynik sobotnich skoków w Predazzo a warto tu jeszcze wspomnieć o jego zwycięstwie w kwalifikacjach.

Dzisiejszy konkurs odbywał się w miarę równych warunkach wiatrowych, ale nasz aktualny lider miał jednak trochę pecha, bo jako jedyny zawodnik z czołówki trafił na bardzo mocny, tylny wiatr, który uniemożliwił mu oddanie próby na miarę jego bieżącej formy. 

Nawet złe warunki nie stanęły na przeszkodzie by osiągnąć po raz piąty z kolei miejsce na podium. Po pierwszej serii skoków Dawid Kubacki był ósmy i ustępował także swoim dwóm polskim kolegom, najwyżej był Kamil Stoch (3) a na piątym miejscu znajdował się Piotr Żyła. "Rzutem na taśmę", czyli na 30 miejscu znalazł się Maciej Kot.

Druga seria ogólnie nieco poprawiła pozycje naszych zawodników. Kubacki zastąpił na trzeciej pozycji Stocha, który znalazł się tuż za podium. Piotr Żyła zajął siódme miejsce a Maciej Kot awansował na 27. W łącznej klasyfikacji Pucharu Świata nastąpiła zmiana na pozycji lidera, został nim dzisiejszy zwycięzca Karl Geiger. Dotychczasowy posiadacz żółtego plastrona, Ryoyu Kobayashi wypadł zaskakująco słabo (26 miejsce), być może przyczyną było to, że konkurs odbył się na skoczni normalnej (K-95).

Pełne wyniki zawodów pod linkiem: https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/4239

Po sobotnich zawodach Polacy poprawili swoje miejsca, Kubacki jest teraz czwarty, Stoch szósty a Żyła szesnasty. W Pucharze Narodów liderem jest Austria (2442 pkt.), przed Niemcami (2107 pkt.) i Polską (1891 pkt.). Jutro kolejny konkurs a początek o godzinie 16:30. Transmisje telewizyjne jak zwykle na TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1.

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fleimstal_mit_Predazzo,_von_Coldos%C3%A9_gesehen._(BildID_15575424).jpg

Źródło: https://www.bildarchivaustria.at/Pages/ImageDetail.aspx?p_iBildID=15575424

Public Domain.

Obraz skadrowany.

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz