Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

ŁKS - Górnik Zabrze 1:3

Football 3471402 640 1
23 Czerwca
23:59 2020

Dziś umarł ostatni optymista wśród łódzkich kibiców, spadek stał się faktem. Z "historycznego" obowiązku wypada zanotować kolejną porażkę, ostatnia stała się przysłowiowym gwoździem do trumny. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 5 kolejek, tak więc strata do bezpiecznej strefy wynosząca aktualnie 17 punktów nie jest możliwa do odrobienia. 

Przed pojedynkiem z Górnikiem Zabrze istniały jeszcze matematyczne szanse, bo realne dawno już przestały istnieć, niestety ŁKS zaprezentował się wyjątkowo źle, pieczętując spadek w 100%. 

Ciężko się pisze, gdy pozostaje już tylko walka o honorowe pożegnanie Ekstraklasy. Czy, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania, jest to w ogóle możliwe? Nowy trener, Wojciech Stawowy, nie okazał się lekiem na problemy zespołu. Niestety pod jego wodzą było jeszcze gorzej niż za czasów poprzedniego szkoleniowca. Bilans 5 porażek i jeden remis mówi sam za siebie. Trudno mieć pewność, że z poprzednim trenerem byłoby lepiej, ale gorzej się chyba nie dało. 

Niestety ze strony zarządu klubu trudno było dostrzec jakąś sensowną politykę transferową, być może przyczyną była słabość finansowa, ale nie znając dokładnie przyczyn nie chciałbym wyciągać pochopnie wniosków. 

Cóż pozostaje kibicom ŁKS wiara, że za rok znowu łodzianie będą w Ekstraklasie, zapewne nie o Widzewie będą myśleć. Choć kiedy jest się kibicem obu klubów, może i dla obu zwaśnionych klubów przyjdzie za rok uprawniony awans? 

Tymczasem pozostaje autorowi smutny obowiązek odliczania kolejnych meczów i komentowania ich z dziennikarskiego obowiązku. Może ŁKS zdoła zakończyć rozgrywki z podniesionym czołem, oby "mecze o honor" rzeczywiście poświadczyły ambicje zespołu i trenera. 

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1:3 (0:1) 

Bramki: 0:1 S. Vasilantonopoulos (44. minuta) 0:2 I. Angulo (59. minuta, karny) 0:3 G. Giakoumakis (61. minuta) 1:3 J. Sobociński (85. minuta)


Czerwona kartka:
Dąbrowski (ŁKS)
Żółte kartki:
Srnić, Guima, Dąbrowski x2 (ŁKS) Koj (Górnik)

Zdjęcie pobrane z: https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82karz-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-r%C3%B3g-pi%C5%82ka-3471402/ 

Autor: S. Hermann & F. Richter (pixel2013). 

Pixabay License. 


O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz