ŁKS - Wisła Kraków 1:2

2020.07.03.2
3 Lipca
20:12 2020

Na wstępie chciałby jedno podkreślić - nie jestem sadystą, jestem tylko systematyczny. W związku z powyższym zmuszony jestem poinformować, że ŁKS przegrał kolejny mecz. W 34 kolejce lepszą okazała się Wisła Kraków, która wywiozła trzy cenne punkty ze stadionu w budowie.

Początek meczu pozwolił łódzkim kibicom na nieco nadziei, że w końcu ich drużyna dotrzyma obietnicy honorowego rozstania się z Ekstraklasą. W 9 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Pirulo, niestety była to ostatnia dobra wiadomość dla ŁKS, potem było już tylko źle i jeszcze gorzej.

Bramkę wyrównującą dla krakowian zdobył "do szatni" Alon Turgeman. Opisywanie gry gospodarzy zmuszałoby mnie do nawarstwiania złośliwości a przecież, jako kibic, chciałbym tego sobie i innym oszczędzić. By nie rozdrapywać niezagojonych ran dodam tylko, że sędzia po przerwie podyktował dwukrotnie dla Wisły rzuty karne.

Pierwszy z nich wykorzystał zdobywca pierwszej bramki w 52 minucie. Dwanaście minut później fatalnie wykonał swoją próbę Rafał Boguski.

Kolejny mecz w Gdyni z Arką, 11 lipca (niedziela) o godzinie 15:00. Kto bawi się w prognozy, chyba domyśla się zwycięzcy tego spotkania.

8 ŁKS Łódź 34 21 5 6 23 28 61 -33

Bramki: 1-0 Pirulo (9.), 1-1 Alon Turgeman (45+2.), 1-2 Alon Turgeman (52. - z rzutu karnego).

Żółta kartka - ŁKS: Jan Grzesik, Samu Corral. Wisła Kraków: Lukas Klemenz, Nikola Kuveljic, David Niepsuj, Maciej Sadlok.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów ok. 800.

W 64. minucie rzutu karnego dla Wisły nie wykorzystał Rafał Boguski. Obronił Arkadiusz Malarz.

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński (71. Antonio Dominguez), Maciej Wolski - Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz, Dragoljub Srnic, Michał Trąbka (81. Przemysław Sajdak), Adam Ratajczyk - Samu Corral (69. Łukasz Sekulski).