ŁKS idzie jak burza

Oie 8sihhwkceyws
27 Września
21:45 2020

Myślę, że tytuł mówi właściwie wszystko, Łódzki Klub Sportowy idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i niech tak już pozostanie, chciałoby się powiedzieć. Kolejną ofiarą łódzkiej jedenastki okazała się słabiutka w tym sezonie Sandecja Nowy Sącz. Klub dotychczas słabo grający i skazany w bieżących rozgrywkach na walkę o przedłużenie pierwszoligowego bytu.

Mimo "skazania na sukces" w przedmeczowych prognozach nie od razu mecz przebiegał zgodnie z oczekiwaniami miejscowych kibiców. Pierwsze pół godziny było trochę niemrawe, piłkarze ŁKS-u robili wrażenie jakby oczekujących na bramki, niż walczących o nie. W pewnym momencie bliskimi zdobycia gola byli sądeczanie, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu. Niewiele czasu później potwierdziło stare powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą i to gospodarze objęli prowadzenie.

W 31 minucie, po lekkim zamieszaniu pod bramką Sandecji swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Łukasz Sekulski. Nie był to koniec zmartwień przyjezdnych, ale dopiero początek. W drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy, ten sam piłkarz efektownym strzałem z rzutu wolnego podwyższył wynik na 2:0.

Łukasz Sekulski skompletował hat-tricka po kwadransie gry po przerwie, to właściwie zakończyło jakiekolwiek wątpliwości co do ostatecznego wyniku meczu. I choć uległ on jeszcze dwukrotnie zmianie, zwycięzca mógł być tylko jeden. Cień nadziei dla gości pojawił się trzy minuty później, po strzale Bartłomieja Kasprzaka. Zmniejszenie dystansu do dwóch goli było tylko krótkotrwałym płomyczkiem zdmuchniętym niedługo potem.

W 68 minucie Maksymilian Rozwandowicz pozbawił złudzeń drużynę z Nowego Sącza, strzelił czwartego gola i ustalił ostateczny wynik pojedynku. Łodzianie odzyskali chwilowo utracony fotel lidera i wiele wskazuje na to, że nie oddadzą go konkurentom. Następny mecz wydaje się stosunkowo łatwy, bo czeka nas wyjazd do Bełchatowa i pojedynek ze średnio spisującym się GKS-em. Spotkanie będzie miało miejsce w środę (30.IX), początek o godzinie 19:00.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:0)

1:0 - Łukasz Sekulski 31'
2:0 - Łukasz Sekulski 45+2'
3:0 - Łukasz Sekulski 60'
3:1 - Bartłomiej Kasprzak 63'
4:1 - Maksymilian Rozwandowicz 68

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski (79' Tomasz Nawotka), Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (79' Kamil Dankowski) - Pirulo, Antonio Dominguez, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Gryszkiewicz (82' Przemysław Sajdak), Michał Trąbka (87' Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti) - Łukasz Sekulski (87' Samu Corral)

Sędziował: Łukasz Kuźma

Żółte kartki: Korzym, Basta, Kamiński, Piter-Bucko (Sandecja)