Łodzianie na wicelidera

2019.03.10.1
10 Marca
19:06 2019

Można by rzec, że ogólny bilans dla łódzkich klubów był korzystny. Niewątpliwie cennym osiągnięciem było zwycięstwo ŁKS-u na wyjeździe w Mielcu, do pełni szczęścia brakło jeszcze jednej bramki, by wyrównać bilans bezpośrednich spotkań, niestety jesienią w Łodzi to Stal zwyciężyła 2:0. Faworyt II ligi Widzew niestety rozczarował remisując u siebie z "czerwoną latarnią" ROW-em 1964 Rybnik. Po ostatnim weekendzie drużyny z naszego regionu zajmują pozycje drugie w tabelach, jak wiadomo premiowane awansem.

Wyjazd do Mielca był dla drużyny z alei Unii ważnym sprawdzianem, swego rodzaju nominacją do walki o ekstraklasę. Temperatura meczu była olbrzymia, bo oba kluby od 1 września były niepokonane a Stal miała passę ośmiu zwycięstw. Trzeba obiektywnie zauważyć przewagę gospodarzy w posiadaniu piłki, tym razem jednak nie przekuło się to na bardzo cenne, dziewiąte kolejne zwycięstwo. Dobre i skuteczne interwencje bramkarza łodzian połączone z nieskutecznością mielczan dały zwycięstwo ŁKS-owi. Decydująca o wyniku pojedynku była 53 minuta, kiedy to Rozwandowicz strzałem nie do obrony wykonał rzuty karny. Ciężkie chwile przeżywali "Rycerze Wiosny" (wyjazdów) w ostatnim kwadransie meczu, kiedy to musieli grać w dziesiątkę po wykluczeniu Bielaka. Obrona wyniku zakończyła się jednak powodzeniem i ŁKS awansował kosztem Stali na miejsce wicelidera. Prowadzi w tabeli Raków (54 pkt.), przed łodzianami którzy tracą 11 punktów. Na pozycjach 3-4 znajdują się Sandecja i Stal (trzy punkty mniej). W następnej kolejce do Łodzi przyjeżdża drużyna poznańskiej Warty, teoretycznie łatwy mecz, oby było to w zgodzie z praktyką (sobota, godz. 17:00).

Stal Mielec - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

Jak zwykle liczna publiczność na stadionie przy alei Piłsudskiego niestety przeżyła szok już w 19 sekundzie meczu, kiedy to po przypadkowej akcji a następnie skutecznym strzale Rostkowskiego rybniczanie objęli prowadzenie. Kolejny raz okazało się, że meczu nie wygrywa się bo się jest wysoko w tabeli a przeciwnik jest teoretycznie słaby. Choć łodzianie stosunkowo szybko otrząsnęli się i przeszli do ataku, to brak skuteczności uniemożliwiał choćby wyrównanie. Na dodatek w 25 minucie tylko dzięki doskonałej interwencji bramkarza RTS goście nie podwyższyli na 2:0. Nieskuteczność i brak pomysłu na grę powodowały zbieranie się czarnych chmur nad gospodarzami. Zniecierpliwieni kibice gwiazdami kwitowali postawę ulubieńców, prawdziwe gromy spadły na piłkarzy w szatni, gdzie trener Mroczkowski dał im do wiwatu. "Burza z piorunami" trwała około trzech minut. Zmiany w składzie dokonane przez trenera poprawiły na tyle sytuację, że to właśnie jeden ze zmienników Michalski wyrównał w 74 minucie. Po przerwie widzewiacy mocno przeważali, ale więcej nie osiągnęli oprócz remisu, tracąc przy tym pozycję lidera. Pocieszające (?) może być uratowanie takiego wyniku, bo pod koniec meczu do nieszczęścia było bardzo blisko. Potknięcie Widzewa wykorzystał Radomiak, który po zwycięstwie nad Rozwojem Katowice wyszedł na pierwsze miejsce. RTS jest drugi, mając o jeden punkt mniej i jeden mecz zaległy (Olimpia Elbląg). Trzeci jest GKS Bełchatów, trzy punkty za łodzianami. Następny mecz w Rzeszowie z Resovią (sobota, godz. 15:00).

Widzew Łódź - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)