Pogoda Łódź

- Prawa Łódź -

Artykuł

Łódzki Marsz Pamięci Ofiar Wołynia

2020.07.09
9 Lipca
23:59 2020

Już jutro, w piątek (10 lipca) o godzinie 18:00 rozpocznie się manifestacja przed Konsulatem Honorowym Ukrainy, przy ulicy Piotrkowskiej 77. 

Następnie uczestnicy przemaszerują ulicą Piotrkowską aż do placu Wolności, gdzie zatrzymają się pod tablicą pamiątkową, znajdującą się na ścianie kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego. Zostaną tam złożone wiązanki kwiatów mające uczcić pamięć Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów, spod znaku Bandery i Suchewycza. 

W tym roku obchodzimy 77. rocznicę zbrodni dokonanych na bezbronnej ludności polskiej. Zbrodni dokonanych ze szczególnym okrucieństwem, za które niestety do tej pory władze Ukrainy nie chcą przyjąć odpowiedzialności.

Manifestacja zorganizowana przez Klub im. Romana Dmowskiego i jej prezesa Kamila Klimczaka ma także na celu wyrażenie protestu przeciwko propagowaniu w Ukrainie zbrodniczej ideologii banderowskiej. 

W obliczu pozytywnego zaangażowania Polski we wspieranie naszych wschodnich sąsiadów jest to szczególnie bolesne, że jak do tej pory, ich jako narodu, nie stać na skruchę za okrutne wydarzenia z czasów II wojny światowej, które miały miejsce na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. 

Informacja o wydarzeniu pod linkiem: 

https://www.facebook.com/events/193199812107408/ 

Zdjęcie pobrane z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wo%C5%82y%C5%84_4.JPG 

Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Apilek 

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license. 

Obraz skadrowany. 

O Autorze

 images  images img 20180914 145412

Paweł Wiśniewski

Paweł Wiśniewski – ekonomista, nauczyciel, przedsiębiorca, dziennikarz. Ukończył Uniwersytet Łódzki. Od roku 2014 zaangażował się w życie polityczne, w 2017 przystąpił do nowo-tworzonej partii Porozumienie J. Gowina. Od 1 kwietnia 2019 roku zawiesił działalność polityczną. Autor prac: „Analiza demograficzna krajów Ameryki Łacińskiej w latach 1944-1973”, oraz „Omówienie programu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja – aby słowo, słowem było”. W latach 2016-18 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Głos Łodzi”. W roku 2017 założył „Klub Najwyższego Czasu w Łodzi”. Wraz ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich i Klubem ProPolonia, współorganizator prelekcji polityczno-historycznych. Inicjator powstania portalu „Prawa Łódź”, którego ideą jest propagowanie treści centro-prawicowych, przy zachowaniu otwartości dla poglądów odmiennych. Zgodnie z maksymą: „Prawicowość to prawość, tym samym poszanowanie dla ludzi myślących inaczej”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz